Örneğin kendi kendini temizleyen ekipman, biyoaktif yüzeyler veya aleve karşı koruma gibi ek işlev özelliklerinin yaratılmasıyla dokumalar tamamen yeni materyal özellikleri kazanabilir. Tamamen yeni uygulama olanakları ortaya çıkar. Ayrıca pek çok durumda geleneksel malzemeler yerine daha uygun alternatifler kullanılabilir.

İşlevsel kaplamalı tekstiller örn. spor ve rahat giyimde, koruyucu giysilerde, bariyer tekstillerinde, tıbbi ve hijyenik tekstillerde veya yapı tekstillerindeki membranlar için kullanılır. Bir Plasmatreat ürünü olan PlasmaPlus® bunlar için size, en farklı nano kaplamaların tekstil dokumalar üzerine uygun maliyetle uygulanmasına olanak sağlayan çok verimli ve kolayca hat içine entegre edilebilecek bir yöntem sunmaktadır.

PlasmaPlus® kaplama tekstil dokumalara işlev kazandırılmasında pek çok avantaj ve olanak sunmaktadır:

  • Düşük malzeme stresinde yüksek ayrışma oranı
  • Hidrofilden hidrofoba üniversal olarak modellenebilir süreç
  • Yağ ve su tutmayan katmanların uygulanması
  • Uzun süre dayanan kaplamaların üretilmesi

Freudenberg Forschungsdienste KG

Plazma yüzeylerle çevre dostu özel çözümler

Freudenberg Forschungsdienste KG, çevre dostu ve kaynakları koruyan bir yöntem olduğundan plazma teknolojisi yüzeylerin modifikasyonu için geleceğin teknolojisi olarak görmektedir.

Referans Hikayeleri Okuyun

CREPIM

Yenilikçi yangın koruması

Bir Fransız enstitüsü olan CREPIM, yangından korunma yönetmeliklerine tabi olan tüm endüstri türlerinde yangını önleyen malzemeler alanında uzmandır. Laboratuar, farklı türde substratların yanma davranışını iyileştirmek için PlasmaPlus® polimerizasyonunu kullanmaktadır.

Referans Hikayeleri Okuyun

/FunktionalisierteGewebe, , , , , ,

ilgili basın makaleleri

Kunststoffe International 2/2022
belgeyi aç

Floating planar mover simplifies transportation of sensitive workpieces

PC Control April 2020
belgeyi aç

Daha fazla malzeme kombinasyonu, daha az maliyet

Kunststoffe international (01/2020)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.