EPDM kapı fitilleri araçların iç kısımlarının yalıtımı ve gürültünün azaltılması için önemli bir işleve sahiptir. Otomobil kapı fitilleri yüzeylerine kir zerreleri yapışmayacak özellikte olmalıdır. Ekstrüzyon sırasında işlevsel kaplamanın (sürtünme önleyici veya floklama) yapışmasını sağlamak da bir o kadar zordur.

Eskiden EPDM profiller süreç sırasında döner tel fırçalarla kesintisiz olarak pürüzlendirilmek zorundaydı – bu da pek güvenilir sonuçlar vermeyen zahmetli bir yöntemdi. Bugün Openair® EPDM plazma sistemleri piyasa lideridir.

EPDM profillerinin ekstrüzyonu sırasında inline entegre Openair® plazma işlemi.
Farklı nozül sistemleri profil geometrisine uygun olarak ayarlanır. Süreç süreklidir, plazma aktivasyonu temassızdır, eşittir ve çok etkindir.

EPDM profillerde plazma ön işlem, sunduğu büyük avantajlar nedeniyle çok kısa sürede otomotiv endüstrisinde en son teknoloji konumuna ulaştı.

  • Düşük fire oranıyla yüksek kârlılık
  • Plazma kontrol sistemi sayesinde %100 proses kontrolü
  • Sağlam sistem teknolojisi, 7/24, yüksek düzeyde hazır bulunuşluluk (> %99,5)
  • kısa donatma süreleri: Profile göre kolayca, tekrarlanabilir şekilde yerleştirilebilen plazma nozülleri

Hutchinson

EPDM contaları boyama ve yapıştırma

Aachen'da bulunan Hutchinson'da otomobil endüstrisi için olan EPDM profillerine boyama veya floklaştırma işlemlerinden önce Openair® plazma uygulanmaktadır. Başarılar: Iskarta ürünlerin azaltılması, üretimin arttırılması ve en yüksek süreç güvenliği.

Referans Hikayeleri Okuyun

/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/EPDM

ilgili basın makaleleri

Daha fazla malzeme kombinasyonu, daha az maliyet

Kunststoffe international (01/2020)
belgeyi aç

PlasmaPlus®:
Plazma ile yeni kalite standartlarına

WOMAG (6/2019)
belgeyi aç

POLYMER COMPOSITES 2019 –
Otomotiv sektöründe yapıştırma süreçlerini plazma optimize ediyor

POLYMER COMPOSITES 2019
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.