Otomotiv endüstrisine yönelik beklentiler her geçen gün artıyor. Konfor ve sürüş güvenliğine ilişkin yüksek beklentiler ek elektronik donanımların kullanılmasını gerektiriyor. Bunlar da giderek artan oranda çevresel sensörler ve aktüatörler şeklinde uygulanıyorlar. Giderek daha da karmaşık hale gelen elektronik devre kartlarında dışarıdan gelen neme (korozyona) karşı parçaların güvenilir yalıtımına ilişkin standartlar yükseliyor. Transmisyondaki güvenilir ve uzun ömürlü yalıtım sistemleri de aynı derecede önemlidir. Bunlarda motor yapının dışarı sızması güvenilir şekilde önlenmelidir.

Otomobil üretiminde çok yönlü uygulamalar

Sızdırmaz bağlantının kalitesi özellikle temas yüzeylerinin temizliğine bağlıdır. Openair® plazma temizlik yöntemi tam da bu hassas noktalarda etkili ve konturu izleyen ön işlem sağlar. Yapıştırma derslerinde son derece kalıcı ve korozyona dayanıklı yalıtım Plasmatreat tarafından geliştirilmiş PlasmaPlus® yöntemiyle sağlanmaktadır. Bu tür plazma polimerizasyon uygulamasında plazmaya bir kaplama maddesi (prekursör) katılır. Sonuç olarak korozyona karşı son derece dirençli yalıtım sağlanır.

Novotechnik

Openair® plazma – Güvenilir yol ve açı sensör sistemleri için ön koşul

Novotechnik, otomobil ve makine yapımı için sensörlerinin üretim hacmini arttırmak için ön işlem teknolojisini değiştirdi. Düşük basınçlı plazma ve vakum bölmesi yerine inline Openair® plazma ve böylece üç kat daha fazla iş hacmi tercih edildi

Referans Hikayeleri Okuyun

ZF TRW Automotive

Kromsuz koruma

Küresel çapta faaliyet gösteren ZF TRW Automotive, alüminyum bir motor pompa ünitesinin hazırlama işlemleri için ıslak kimyasallar kullanmak yerine PlasmaPlus® ile korozyon önleyici bir kaplamayı tercih etti.

Referans Hikayeleri Okuyun

/MotorElektronik, /MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik, /Tags/Automobilbau/MotorElektronik-rechts

ilgili basın makaleleri

Daha fazla malzeme kombinasyonu, daha az maliyet

Kunststoffe international (01/2020)
belgeyi aç

PlasmaPlus®:
Plazma ile yeni kalite standartlarına

WOMAG (6/2019)
belgeyi aç

POLYMER COMPOSITES 2019 –
Otomotiv sektöründe yapıştırma süreçlerini plazma optimize ediyor

POLYMER COMPOSITES 2019
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.