Openair® plazma aktivasyon: Son derece verimli yüzey aktivasyonu, isabetli, seçici, uzun ömürlü ve çevre dostu

Parçaların uzun işlem süreçlerinde kaplandığı, boyandığı veya yapıştırıldığı her yerde giriş malzemelerinin seçici yüzey aktivasyonu kaçınılmazdır. Pek çok malzeme örn. su bazlı mürekkeple baskı, VOC içermeyen yapıştırıcılarla uzun ömürlü yapıştırma veya kompozit malzeme oluşturma için gerekli olan yüzey gerilimine sahip değildir.

Openair® plazma aktivasyonu plastik, metal, tekstil, cam, geri dönüşümlü ve kompozit malzemelerde son derece etkin yüzey modifikasyonu sağlar. Plazma aktivasyonu sayesinde isabetli ve seçici bir biçimde, tam gerekli olan yerlerde yüzey enerjisi elde edilir. Bunun sonucunda yüzeyler açıkça daha iyi ıslanabilir hale gelir.

Plazma ile yüzey aktifleştirme
Yüzey geriliminin test mürekkepleri ile belirlenmesinin gösterdiği sonuç: yüzey gerilimi azsa ıslatma mümkün değil. Openair-Plasma® ile aktvasyondan sonra yüzey ıslatılabilir.

Atmosferik plazma ile yüzey aktivasyonu ne sağlar?

Openair® plazma ile yüzey aktivasyonu örneğin uzun polimer zincirlerinden oluşan plastikler gibi apolar malzemelerin işlenmesi gerektiğinde çok etkilidir. Bu türden apolar yüzeyleri yapıştırmak ve kaplamak zordur. Yüzey geriliminin plazma enerjisiyle seçici olarak modifiye edilmesiyle malzemeler daha kolay işlenebilir ve örn.yapıştırma sürecinde yeni malzeme birleşimleri elde edilebilir.

Openair®Plasma activation: plasma surface activation & surface modification

Openair® plazma aktivasyonun avantajları:

  • Yüksek proses hızı ve proses güvenliği
  • Homojen plazma ışını sayesinde geniş bir proses aralığı
  • Uygun maliyetli, çevre dostu ön işlem
  • Korona etkisi olmadan ön işlem, malzemeye yüksek voltaj temas etmez
  • Üretim hattında robot kontrollü hat içi entegrasyon

Peguform GmbH

Alev yerine plazma

Peguform'da arazi otomobili olan Audi Q5 için gösterge panoları, standart alev yöntemi yerine önceden Openair® plazma ile işlenmektedir. Seçici olarak uygulanan "soğuk" plazma ışını, maskelemenin tamamının yerini almakta ve aynı zamanda plastiği aşırı ısınmaya karşı korumaktadır.

Referans Hikayeleri Okuyun

/Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts, /Oberflaechenaktivierung, /Oberflaechenaktivierung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung, /Tags/Plasmabehandlung/Oberflaechenaktivierung-rechts

ilgili basın makaleleri

Daha fazla malzeme kombinasyonu, daha az maliyet

Kunststoffe international (01/2020)
belgeyi aç

Güvenlik faktörü olarak yapışma

YEARBOOK OF SEALING AND GASKET TECHNOLOGIES 2020
belgeyi aç

Çığır açan karar: Güvenlik faktörü olarak yapışma

ALUMINIUM-PRAXIS (Kick-Off Edition 11/2019)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.