• Doğal kaynaklar ve enerjide tasarruf

  Kullanılmayacak enerjiyi üretmeye de gerek yoktur! Plazma teknolojisi, eskiden kullanılan ve çok enerji gerektiren üretim proseslerini yepyeni metotlarla tamamen ortadan kaldırmaya katkıda bulunmaktadır. Örneğin konvansiyonel, ıslak kimyasal yöntemlerdeki kurutma işlemleri, seri uygulanan kuru plazma metodundan (enerji tasarrufluyüzey hazırlığı) birkaç kat daha fazla enerji tüketimine yol açmaktadır.
 • Doğayı Koruyoruz

  Atmosferik plazma hazırlığı ile çoğu durumda zehirli kimyasalların kullanımı ve bertarafı ortadan kalkmaktadır. Plazma aktivasyonu, bunun da ötesinde, herhangi bir bağlayıcı madde kullanılmadan güvenilir bir Yapıştırma ve Boyama sağlayarak VOC'suz bir yüzey hazırlığını ve üretimi mümkün kılmıştır.

  Örnek vermek gerekirse: Saygın kuruluşlar ile işbirliği içerisinde, atmosferik plazma ile yüzey hazırlığı yapıldığı takdirde daha sonraki primer prosesinin kromatsız ve su bazlı olarak uygulanabileceği kanıtlanmıştır.

 • Geleceğin otomobilleri

  Elektrikli otomobillerin yaygınlaşması, taşıt imalatında önemli bir konuyu oluşturmaktadır. Buradaki başarının temeli, verimlilik düzeyi yüksek tahrik motorlarının ve yüksek performanslı hafif enerji depolama ünitelerinin geliştirilmesine dayanmaktadır. Bu tür özelliklerin kazanılabilmesi için, kullanılan malzemelerin yüzeyleri hedefe yönelik olarak modifiye edilmelidir. Openair® plazma kaplama ile sanayi, gerek uygulama kolaylığı, gerekse oluşturulan tabakaların özellikleri açısından mükemmel sonuçlar veren benzersiz bir metoda sahip olmuştur.
 • PlasmaPlus® nano teknoloji ile işlevselleştirme

  İşlevsel kaplamalar ile yüzeylerde tamamen yeni kullanım özellikleri sağlanmaktadır – yapışmaz, süper-yapışkan, yanmaz, antibakteriyel, çizilmez, ultra dayanıklı ve daha birçoğu. Bir yandan yeni ürünler oluşturulabilirken, diğer yandan da eski ürünler daha çevre dostu ve daha hesaplı taşıyıcı malzemeler ile üretilebilmektedir. Openair® Plazma, PlasmaPlus® ile birlikte kullanıldığında nano kaplama için son derece etkili ve seri olarak uygulanabilen bir yüzey işlevselleştirme metodu meydana getirmektedir. Plasmatreat, PlasmaPlus® nano teknoloji alanında uzun yıllardır saygın kuruluşlar ile birlikte kapsamlı araştırma projeleri yürütmektedir.
  devamını oku 

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.