Yüksek verimli plazma temizlik: Plastik, metal, alüminyum ve cam için hassas temizlik

Openair® plazma işlem ve plazma temizlik plastik, metal, alüminyum veya cam malzemelerde sonraki kaplamalar için en iyi koşulları yaratır.

Atmosferik plazma ile kuru plazma temizliği malzemelerin hemen işlenmeye devam edilebilmesini sağlar. Bu uygulama temiz ve ekonomik bir genel süreç olmasını sağlar. Plazmanın yüksek enerji düzeyi sayesinde malzemenin yüzeyindeki kimyasal veya organik maddelerin yapıları seçici olarak kırılabilir. Hassas temizlik sayesinde hassas yüzeyler bile istenmeyen proses artıklarından tamamen temizlenebilir. Bunun sonucunda sonraki kaplama için en iyi koşullar elde edilir.

Plazma ile yüzey temizliği
Bir yüzeyin Openair® Plasma ile gözeneklerine kadar temizlenmesi. Yüzeyde mekanik yaralar oluşmaz, ıslak kimyasallar kullanılmaz, çevre dostu yöntem.

Kalıp ayraçlarının, katkı maddelerinin, yumuşatıcıların ve hidrokarbonların güvenle hassas olarak temizlenmesi

Mikro hassasiyette plazma temizlik, katkı maddelerinden dolayı plastiklerin yüzeyine sıkıca tutunmuş olan en küçük toz zerrelerini bile temizler. Plazma partiküllerin tamamen zeminden kopmalarını sağlar. Yüksek kaliteli boyaların, örn. otomotiv veya mobilya endüstrisinde olduğu gibi, fire oranları büyük ölçüde azaltılır. Nano düzeydeki kimyasal-fiziksel tepkime sayesinde kaliteli, hassas olarak tanımlanmış yüzeyler elde edilir.

Openair® plazma ile plazma temizliğinin avantajları:

  • %100’lük temizlik etkisi
  • İnceltici etki olmaz (sulu temizliğe kıyasla)
  • Başka tüketim malzemesine gereksinim duyulmaz (CO2 ışınlı temizlemeye kıyasla)
  • Yalnız pikler yerine malzeme yüzeyinin tamamının temizlenmesi (kumlamayla temizlemeye kıyasla)
  • Ek yer gereksiniminin olmaması – üretim hattı içine doğrusal entegrasyon
  • Ekonomik ve ekolojik açıdan verimli ön işlem

Griesser AG

Dünyada ilk: Coil Coating uygulamasında Openair plazma

İsviçreli Griesser AG, dünya genelinde Openair® plazma kullanarak alüminyum bantların ön işlemlerini çevre dostu bir şekilde uygulayan ilk şirket olmayı başardı. Şimdi her yıl binlerce ton kirli atık suyun oluşması önlenmektedir

Referans Hikayeleri Okuyun

wfk - Cleaning Technology Institute e.V.

"Graffiti" araştırma projesi

Plasmatreat'in Alman Araştırma Enstitüsü wfk - Cleaning Technology Institute e.V. ile yakın işbirliğinin temelini temizlik alanında gerçekleştirilen başarılı araştırma çalışmaları oluşturmaktadır. Graffitilerin (duvar yazıları) Openair® plazma ile temizlenmesi, geleneksel yöntemlere göre oldukça çevre dostu ve malzemeleri koruyan bir alternatiftir.

Referans Hikayeleri Okuyun

/Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts, /Reinigung, /Reinigung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung, /Tags/Plasmabehandlung/Reinigung-rechts

ilgili basın makaleleri

Daha fazla malzeme kombinasyonu, daha az maliyet

Kunststoffe international (01/2020)
belgeyi aç

Güvenlik faktörü olarak yapışma

YEARBOOK OF SEALING AND GASKET TECHNOLOGIES 2020
belgeyi aç

Çığır açan karar: Güvenlik faktörü olarak yapışma

ALUMINIUM-PRAXIS (Kick-Off Edition 11/2019)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.