Yüzeylerde yüksek verimli plazma temizlik, aktivasyon ve nano kaplama

Atmosfer basıncı altında plazma hazırlığı, plastikleri, metalleri (örn. alüminyum), camı, geri dönüştürülmüş materyalleri ve kompozit maddeleri temizlemek, aktive etmek veya kaplamak için en verimli plazma yöntemlerinden biridir.

Alçak basınç plazma teknolojisine kıyasla Openair® plazma teknolojisinin kullanımında ayrı bir oda sistemine gerek yoktur.

Openair® plazma ile yapılan hassas temizlikte (plazma temizlik) yüzeyler yumuşakça ve güvenli bir şekilde çözücü maddelerden ve katkı maddelerinden temizlenir ve sterilize edilir (plazma sterilizasyon), plazma aktivasyonda ise sonraki aşamalarda yapıştırıcıların ve kaplamaların tutunması sağlanır. PlasmaPlus® ile nano kaplama (plazma kaplama) sayesinde ayrıca özel ürün gereksinimlerini sağlayan işlevsel yüzey özellikleri yaratılabilir.

Openair® plazma – atmosferik koşullarda ön işlem: Hat içinde. Uygun maliyetli. Çevre dostu.

Plasmatreat, şimdiye dek daha az etkili yöntemlerle gerçekleştirilmiş olan ön işlem süreçleri yerine – örn. korona yöntemi gibi – daha etkili atmosferik çözümler getirmeyi kendine görev edinmiştir. Openair® yöntemi basit, güvenli ve çevre dostu bir teknolojidir: Normal basınç altında plazma işlem için yalnız hava, elektrik ve mevcut üretim hattına gereksinim duyulur. Bu nedenle Openair® plazma günümüzde endüstriyel imalat alanında neredeyse tüm sektörlerde kullanım alanı bulur.

Flächige Folienbehandlung mit Düsen-Array
Sıralı nozüllü geniş yüzey film işleme

Diğer ön işlem yöntemlerine kıyasla Openair® plazma teknolojisinin avantajları:

 • Yüksek proses güvenilirliği:
  Openair® plazma teknolojisi yüksek düzeyde arıza güvenliği ve proses güvenilirliği ile öne çıkar.
 • Yüksek maliyet verimliliği:
  Çok vardiyalı işletmelerde bile yüksek proses hızı ve düşük fire oranları yüksek maliyet verimliliğinin garantisidir. Openair® yöntemi esnek malzeme seçiminden dolayı daha elverişli malzemelerin kullanımına olanak tanır.
 • Yüksek aktivasyon derecesi:
  Openair® plazma, korona işlemine göre işlenen yüzeylerde daha yüksek derecede aktivasyon sağlar.
 • Geniş proses aralığı:
  Openair® plazma geniş bir proses aralığı sunar: Yapı parçalarına ısıl zarar verilmesi riski alev yöntemine kıyasla son derece düşüktür.
 • Kolay entegre edilebilir:
  Openair® plazma, pürüzlendirme, kumlama ve alüminyum oksit uygulamalarının aksine kolayca mevcut süreçlerin içine doğrusal olarak entegre edilebilir.
 • Çevre dostu:
  Openair® plazma yöntemi solventsiz ve VOC içermeyen ön işlemlerin uygulanmasına olanak sağlar. Örn. galvanizleme veya galvanik destekli mordanlama veya kromlama gibi elektrokimyasal yöntemlere kıyasla ıslak kimyasallar kullanımından kaçınılır.
/Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /Tags/Plasmatechnologie/OpenairPlasmaTechnik-rechts, /Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /Tags/Plasmatechnologie/OpenairPlasmaTechnik-rechts, /Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /Tags/Plasmatechnologie/OpenairPlasmaTechnik-rechts, /Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /Tags/Plasmatechnologie/OpenairPlasmaTechnik-rechts, /Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /Tags/Plasmatechnologie/OpenairPlasmaTechnik-rechts, /Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /Tags/Plasmatechnologie/OpenairPlasmaTechnik-rechts, /Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /Tags/Plasmatechnologie/OpenairPlasmaTechnik-rechts, /Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /Tags/Plasmatechnologie/OpenairPlasmaTechnik-rechts, /Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /Tags/Plasmatechnologie/OpenairPlasmaTechnik-rechts, /Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /Tags/Plasmatechnologie/OpenairPlasmaTechnik-rechts, /Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /OpenairPlasmaTechnik-rechts, /Tags/Sonstige/OpenairPlasmaAllgemein, /Tags/Plasmatechnologie/OpenairPlasmaTechnik-rechts,

ilgili basın makaleleri

Bir yüzey enerjisi meselesi

KUNSTSTOFF + VERARBEITUNG 2018
belgeyi aç

Atmosferik basınç plazma uygulaması

WOTECH Fundamentals of Surface Technology 2018
belgeyi aç

Plazma ile kimyasız ön işleme

WERKSTOFFE IN DER FERTIGUNG (11/2015)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.