Hafif yapı panelleri için plazma sistemleri

Hafif yapı örn. havacılık ve mobilya endüstrisi gibi pek çok endüstri alanında geleceğe dönük önemli konular için çözümler sunar. Örneğin hafif yapı panelleriyle hammadde maliyetleri azaltılabilir, üretimdeki enerji verimliliği artırılabilir ve lojistik maliyetleri düşürülebilir.

Modern hafif yapı panellerinin üretimi için farklı katmanların birbiriyle birleştirilmesi gerekir. Hafif sıklet sandviç panellerde çekirdek katman olarak polipropilen Honeycomb ya da bal peteği yapısındaki plakalar bulunur ve bunlar cam elyafıyla takviye edilir. Bu, ağırlığı azaltır ve panellere yüksek düzeyde rijitlik kazandırır. Bunun ardından plakalara kaliteli boya uygulanır.

Güvenilir birleşme ve uygun maliyetli üretim

Kompozit elemanların ve boyaların apolar malzeme üzerine güvenilir biçimde yapışması için yüksek hız altında geniş yüzeyli ön işlem yapılması gerekir.

Openair® hat içi plazma sistemleri kompozit panellerin düşük maliyetli üretiminde yeni bir çığır açılmasını sağlıyor. Plasmatreat'in çoklu döner nozüllü XRD1010 sistemleri geniş şeritleri işleyebilen yüksek düzeyde aktivasyon gücünü en yüksek işlem hızlarıyla birleştiriyor. Openair® plazma işlem ile örn. geri dönüşümlü plastikler, ahşap-plastik bileşenler (WPC) gibi alternatif malzemeler bile güvenle kullanılabilir.

Büyük paneller için plazma tesisi

Büyük panel plazma sistemi 3 ana elemandan oluşur: Jeneratörler (solda), panel ön işleme sistemi (ortada) ve yükseklik ayarlı bakım platformu (sağda).

Plasmatreat döner plazma nozülü kontinü üretim hattı içinde yakl. 3 m genişliğe kadar olan sandviç panelleri 25m/dak hızla işleyebilir.

/Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts, /PaneelBehandlung, /PaneelBehandlung-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/PaneelBehandlung-rechts

ilgili basın makaleleri

Krom içermeyen koruma –
Alüminyum endüstrisinde Plasmatreat

ALUMINIUM-PRAXIS (6/2018)
belgeyi aç

Yapısal yapıştırma: Plazma; çözücülerin ve pürüzleştirme süreçlerinin yerini alıyor

WERKSTOFFE in der Fertigung (Nr. 5/2017)
belgeyi aç

Solvent Yerine Plazma Teknolojisi

JOT (3/2014)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.