LED teknolojili modern farlar aracın ömrü boyunca dayanırlar. Artık aydınlatma elemanlarının değiştirilmesine gerek yoktur. Bunun içinse onların içlerine sızan neme karşı kalıcı şekilde korunması önemlidir.Bu nedenle polipropilen (PP) ve polikarbonat (PC) malzemeden farların ve stop lambalarının yapıştırılmasında yapıştırıcının güvenilir yapışmanın yanı sıra, güvenli bir yalıtım işlevini de üstlenmesi gerekir.

Openair® plazma ile yapılan noktasal doğrulukta ön işlem apolar malzemeleri önem taşıyan noktalarda aktive eder ve bu sayede farlarda güvenilir yapışmayı ve uzun ömürlü yalıtımı sağlar.

Farlar için Openair® plazma işlem uygulanması plazma teknolojisinin en başarılı endüstriyel uygulama alanlarından biridir. Bu teknoloji far üretiminde artık vazgeçilmez olmuştur. Tüm lider far üreticileri Plasmatreat’in Openair® plazma teknolojisini kullanıyorlar.

Plasmatreat Openair® plazma işlemin avantajları:

  • Yüzeye ısı transferi olmaksızın yüksek düzeyde homojen yüzey aktivasyonu
  • Gövdelerde deformasyon olmaması
  • Daha az et kalınlıklarıyla malzeme tasarrufu
  • Yapıştırma derzinin tamamında ön işlem uygulanması (taban ve duvar bölgeleri)
  • Metalleştirilmiş plastiklerde bile homojen aktivasyon

HELLA Australia Pty Ltd.

Openair® plazma ile kalite güvencesi

Openair® plazma teknolojisi 1995 yılında Almanya'da ilk defa otomobil far gövdelerinin seri üretiminde kullanılmıştır. Günümüzde uluslararası çapta kullanılmaktadır. HELLA, Avustralya'da plazma yönteminin özellikle yüksek süreç güvenliği takdir edilmektedir.

Referans Hikayeleri Okuyun

/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/Scheinwerfer

ilgili basın makaleleri

Daha fazla malzeme kombinasyonu, daha az maliyet

Kunststoffe international (01/2020)
belgeyi aç

PlasmaPlus®:
Plazma ile yeni kalite standartlarına

WOMAG (6/2019)
belgeyi aç

POLYMER COMPOSITES 2019 –
Otomotiv sektöründe yapıştırma süreçlerini plazma optimize ediyor

POLYMER COMPOSITES 2019
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.