Tekstil dokular üzerinde atmosferik plazma işlemi yapıldığında dokunun tüm yüzeyinin homojen olarak ve bütün yapısıyla aktive edilmesi önemlidir.

Plasmatreat, tek yönlü etki eden nozül teknolojisi yerine GlowPlasma ile plazma enerjisini doğrusal deşarj istasyonunun özel elektriksel yapısıyla birleştiren bir yöntem geliştirdi. GlowPlasma işlenecek genişliği büyük olan malzemeler için tasarlanmıştır, işlenecek dokumanın gözeneklerine derinlemesine nüfuz eder ve mikro düzeyde deşarjlar başlatır. Bu özel plazma işlemi dokumayı hidrofilleştirir ve boyama, baskı veya tekstil ıslahı gibi takip eden proses aşamalarında sulu işlem maddeleriyle ıslanabilirliğini sağlar.

Plasmatreat pilot atölyesinde entegre GlowPlasma donanımlı olan ve 300 mm’ye kadar işleme genişliklerini 400m/dak. hıza kadar işleyebilen bir aktarma sistemi bulunmaktadır.

Freudenberg Forschungsdienste KG

Plazma yüzeylerle çevre dostu özel çözümler

Freudenberg Forschungsdienste KG, çevre dostu ve kaynakları koruyan bir yöntem olduğundan plazma teknolojisi yüzeylerin modifikasyonu için geleceğin teknolojisi olarak görmektedir.

Referans Hikayeleri Okuyun

/Gewebe-TechnischesVlies, , , , , ,

ilgili basın makaleleri

Kunststoffe International 2/2022
belgeyi aç

Floating planar mover simplifies transportation of sensitive workpieces

PC Control April 2020
belgeyi aç

Daha fazla malzeme kombinasyonu, daha az maliyet

Kunststoffe international (01/2020)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.