Çamaşır makineleri, ocaklar, bulaşık makineleri vs. gibi beyaz eşya büyük miktarlarda üretilir ve kısa bir ürün ömür döngüsüne sahiptir. En yüksek beklentiler ise uzun ömürlü kompozit malzemelere ve aynı zamanda uygun maliyetli proseslere yöneliktir. Bu nedenle, kolayca ve uygun maliyetle malzeme bileşimleri elde etmek için giderek artan şekilde yapıştırma üretim tekniğine önem verilmektedir. Bundan başka dekoratif uzun ömürlü baskı önemlidir – özellikle cihazlar nemli ve alkali ortamlarda çalışıyorsa.

Openair® plazma hazırlığı robotlar aracılığıyla otomasyona bağlanabilir robotlar aracılığıyla otomasyona bağlanabilir. Bir kez süreç içine entegre edildiğinde sistem tek düğme üzerinden güvenli denetlenen ve tekrarlanabilen yüzey hazırlığı sağlar.

Plasmatreat, sektördeki büyük uluslararası üreticilerle yürüttüğü başarılı ortaklıklarla daima yeni, bireysel Openair® plazma uygulamaları geliştirmektedir.

Beyaz eşyanın Openair® plazma ile hazırlanmasının avantajları:

  • Alternatif malzemelerin kullanım olanağı sayesinde malzeme maliyetlerinden tasarruf, örn. polipropilen (PP)
  • Kimyasal yapıştırma ajanlarından kaçınarak (primer gerektirmez) imzalat maliyetlerinin azaltılması ve manuel iş aşamalarından tasarruf
  • Noktasal, seçici aktivasyon ile kalite iyileştirme

Miele & Cie. KG

Plazma sayesinde çamaşır kurutucuları için kalite güvencesi

Alman şirket Miele'nin, ısı pompası ve kondensat kurutucularının contalarının yapışma özelliğine olan talepleri en üst düzeydedir. Plastik parçaların önceden Openair® plazma ile işlenmesi sayesinde kurutucuların kullanım ömrü en az 20 yıldır.

Referans Hikayeleri Okuyun

BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH

Baskıdan once yüksek parlaklıkta polipropilen ön hazırlık

Slovenya'daki BHS fabrikasında 1999 yılından beri el blenderlerinin poliproilen tutamaklarına, tampon baskı uygulamadan önce Plasmatreat'in atmosferik plazma sistemleri uygulanmaktadır. Bu yöntem, yüksek parlaklığa sahip ve zor baskı uygulanabilen plastik üzerinde kusursuz bir baskı uygulanmasına imkan tanımaktadır

Referans Hikayeleri Okuyun

/Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare, /WeisseWare, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/WeisseWare

ilgili basın makaleleri

Plazma ile kromsuz güneş korumasına

WOMAG (10/2019)
belgeyi aç

Bobin Kaplama:
Plazma; kimyasal hassas temizliğin yerini alıyor

ALUMINIUM-PRAXIS Special (01[5].2019)
belgeyi aç

“Tamamen özel seri üretim” – UV mürekkep püskürtmeli baskıda plazma

WORLD OF PRINT (10/2017)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.