Etkili ve yenilikçi: Üretim süreçlerinde hat içine entegre Openair® plazma hazırlığı

Atmosferik plazmanın malzeme işleme süreçlerindeki tipik uygulama alanları yapıştırma, kompozit yapıştırma, baskı, boyama, kaplama ve 2K ekstrüzyon alanlarıdır.

Openair® plazma hazırlığı neredeyse tüm endüstriyel üretim süreçlerinde uygulanabilir – ambalaj, matbaacılık ve ev aletleri sektörlerinden tıp, elektronik ve tekstil uygulamalarına, bobin kaplama işlemlerinden otomotiv, gemicilik ve havacılık endüstrilerine kadar.

Tüm bu sanayi kollarında plastik, metal, cam, tekstil veya film gibi malzemeler yapıştırılır, üzerlerine baskı yapılır veya boyanır. Bunlarda, özel malzeme özelliklerine ulaşabilmek amacıyla özellikle iki farklı malzemenin birleştirilmesi çoğunlukla zorluk yaratır.

 • Plazma hazırlığı sayesinde tüm yaygın baskı yöntemlerinde en iyi mürekkep tutunması ve en yüksek baskı kalitesi

  Openair® plazma teknolojisi, tampon baskı, serigrafi veya ofset baskı gibi yaygın tüm baskı yöntemlerinde kullanılır. Plazmayla yapılan hazırlık zor tutunan su bazlı baskı mürekkeplerinin tutunmasını ve zorlu yüzeyler üzerinde güvenli ve uzun ömürlü baskı yapılabilmesini sağlar...
  devamını oku 
 • Openair® plazma boyanın en iyi şekilde tutunmasını sağlar

  Sonraki işlem aşamalarındaki boyama süreci için yüzeyin mükemmel biçimde hazırlanması ön koşuldur. Parçaların atmosferik plazma ile in işlemden geçmesi boyanın tutunmasını büyük ölçüde iyileştirir ve böylece solventsiz (VOC içermeyen), su bazlı boya sistemlerinin güvenle kullanılabilmesine ve dolayısıyla çevre dostu bir üretime olanak sağlar.
  devamını oku 
 • Plastiklerin ve metallerin güvenle ve uzun ömürlü yapıştırılması

  Pek çok malzeme, örn. polipropilen (PP), polietereterketon (PEEK) veya polioksimetilen (POM) gibi, plazma işlem olmadan hiç yapışmazlar ya da çok zor yapıştırılabilirler. Cam, metal, seramik ve plastiklerde yüksek yapışma dayanımı ve uzun ömürlü yapıştırma imalat sanayinde karşılaşılan büyük zorluklardır.
  devamını oku 
 • Yenilikçi malzeme bileşimleri: Openair® plazma ile 2K enjeksiyon döküm

  Çok çeşitli malzemelerin uygulama spektrumları yeni malzeme kompozisyonlarıyla büyük ölçüde genişletilmektedir. Openair® plazmanın kullanımı şimdiye dek uyumsuz olan malzemelerin 2K enjeksiyon dökümde ve 2K ekstrüzyonda birleşmesini sağlıyor...
  devamını oku 
 • Yüzeylere işlev kazandırılması: PlasmaPlus® yöntemiyle sınırsız olanaklar

  Seçici işlev özelliklerine sahip yüzeyleri olan ürünlerin üretilmesi yenilikçilik açısından tamamen yeni bir boyuta ulaşmak demektir.
  devamını oku 
 • Plazma-SealTight® yöntemi, hibrit bileşenlerde ultra güçlü plastik-metal birleşimleri sağlar

  Plastik bileşik üreticisi AKRO-PLASTIC GmbH ile birlikte Plasmatreat, hibrit enjeksiyonlu kalıplama bileşenleri için güçlü bir yapıştırma yöntemi geliştirmiştir.
  devamını oku 
 • Openair-Plasma® ile sağlam bağlı sert/yumuşak kombinasyonları

  Güçlü bileşimler üretmek için 2 bileşenli enjeksiyon kalıplamada Openair-Plasma® teknolojisi çoktan kullanılmaktadır. Malzeme yelpazesini genişletmek ve süreci modernleştirmek amacıyla Plasmatreat, Paderborn Üniversitesi Plastik Teknolojisi Enstitüsü ile birlikte InMould-Plasma® sürecini geliştirdi.
  devamını oku 
/Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung

ilgili basın makaleleri

Daha fazla malzeme kombinasyonu, daha az maliyet

Kunststoffe international (01/2020)
belgeyi aç

Güvenlik faktörü olarak yapışma

YEARBOOK OF SEALING AND GASKET TECHNOLOGIES 2020
belgeyi aç

Çığır açan karar: Güvenlik faktörü olarak yapışma

ALUMINIUM-PRAXIS (Kick-Off Edition 11/2019)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.