Plazma yapıştırma: Plastiklerin ve metallerin güvenle ve uzun ömürlü yapıştırılması

Pek çok malzeme, örn. polipropilen (PP), polietereterketon (PEEK) veya polioksimetilen (POM) gibi, plazma işlem olmadan hiç yapışmazlar ya da çok zor yapıştırılabilirler. Cam, metal, seramik ve plastiklerde yüksek yapışma dayanımı ve uzun ömürlü yapıştırma imalat sanayinde karşılaşılan büyük zorluklardır.
Openair® plazma hazırlığı ile yüzey modifikasyonu ve aynı zamandahassas temizlik çepeçevre yapıştırma yüzeyleri üzerinde daha iyi adezyon kabiliyeti ve yapışma dayanımı olmasını sağlar.

Sayısız uygulama alanında başarı – plazma yapıştırma teknolojisiyle yapısal ve kompozit yapıştırma

Yalnızca plastiklerin yapıştırılması için otomotiv endüstrisinde çok sayıda, son derece başarılı Openair® plazma uygulamaları bulunmaktadır:

Yapısal yapıştırma: Araç yapımında
Frigofrik kamyon üstyapıları için plazma yapıştırma tekniği Bu uygulamada panel yapı elemanlarına yapısal yapıştırma uygulanır. Openair® plazma hazırlığı çepeçevre yapıştırma yüzeylerinde adezyon kabiliyetinin iyileştirilmesini sağlar ve tüm geleneksel temizlik ve ön hazırlık işlemlerinin yerini doldurur.

 

Modern otomobil farlarında plazma yapıştırma teknolojisi
Openair® plazma kullanılması yeni geliştirilen sıcak eritme 1K PUR yapıştırıcıların ilk kez apolar plastikler (polipropilen) üzerine güvenle uygulanabilmesini olanaklı kılmıştır. Openair® plazma hazırlığı yapıştırılacak malzemeler üzerinde olması gereken yüksek yüzey gerilimini üretir.

EPDM yapıştırma: EPDM ekstrüzyon profiller için daha iyi adezyon kabiliyeti
Eskiden EPDM profiller süreç sırasında döner tel fırçalarla zahmetli bir şekilde pürüzlendirilmek zorundaydı. Günümüzde Openair® plazma özellikle otomotiv endüstrisinde, son derece efektif ve aynı zamanda temassız ve bakım gerektirmeyen yönteminden dolayı floklaşan yapıştırıcılar ya da sürtünme önleyici kaplama uygulanmadan öncesi için “State of the Art” mertebesine ulaşmıştır.

 

DELO

Mükemmel bir bağlantı

Endüstriyel yapıştırıcılar alanında lider üretici olan DELO, Plasmatreat ile uzun yıllardır işbirliği içerisinde çalışmaktadır.

Referans Hikayeleri Okuyun

Schmitz Cargobull

Openair plazma ile soğutma aracı yapımı

Çok yüksek yapışma düzeyi, en yüksek seviyede sızdırmazlık ve mümkün olan en iyi çevre koruması - yeni yapıştırma sisteminin yapımı esnasında talepler böyleydi. Bugün, Avrupa'nın en büyük römork üreticisinde her yıl 15.000'in üstünde Openair® plazma uygulanmış olan soğutma aracı üretilmektedir.

Referans Hikayeleri Okuyun

/Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts, /Kleben, /Kleben-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben, /Tags/Plasmabehandlung/Kleben-rechts

ilgili basın makaleleri

Güvenlik faktörü olarak yapışma

YEARBOOK OF SEALING AND GASKET TECHNOLOGIES 2020
belgeyi aç

Çığır açan karar: Güvenlik faktörü olarak yapışma

ALUMINIUM-PRAXIS (Kick-Off Edition 11/2019)
belgeyi aç

Kalıcı bir şekilde sızdırmaz ve okyanuslarda buz gibi

DICHT! (3 (9)/2019)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.