• Plastik ve metal: Ayrılmaz bir çift

  Dört ünlü Alman plastik uzmanı, hibrid hafif uygulamalar için yenilikçi enjeksiyon kalıplama teknolojileri hakkında yazıyor. Plasmatreat'in yeni Plasma SealTight® teknolojisi de bunlara dahildir. Kaynak: Hanser Verlag, Kunststoffe-International (12/2017)


  www.kunststoffe-international.com

  Plastic and Metal − an Inseparable Team (English)

 • “Yüzeylerin potansiyelsiz işlenmesi” - AB plazma, LED armatürler için sürdürülebilir yapıştırma süreçlerini garanti ediyor

  Önde gelen bir lamba üreticisi, LED armatürlerinin yapıştırma öncesi ön işlemlerinde köklü değişim kararı aldı. Islak kimyasal süreçlerin atmosferik basınç plazma ile değiştirilmesi ile yapışma bağının uzun süreli stabilitesi tamamen çevre dostu bir şekilde artmıştır. Meslek dergisi DICHT! (Nr. 4[11]/2016) 180 derece dönüşün sebep ve sonuçları hakkında yazıyor. 


  http://www.isgatec.com/index.php/en/Media/DICHT

  “Potential-free surface treatment” AP plasma ensures sustainable adhesive processes for LED lighting (English)

 • Elektronik: “Daha iyiye doğru değişim” - Led lambaların yapıştırma sürecinde plazma

  Svabyalı lamba üreticisi Waldmann; yapıştırma öncesi ön işlem yönteminde köklü değişim kararı aldı. Openair® plazma ile yapışma bağların yüzey kalitesi ve uzun süreli stabilitesi, çok çevre dostu bir şekilde arttı. Ayrıntılı uygulama hikayesini, “DICHTUNGSTECHNIK Almanak 2018” meslek yayınında bulabilirsiniz.


  www.isgatec.com/index.php/de/Media/Fachbuecher/Dichtungstechnik-Jahrbuecher/DICHTUNGSTECHNIK-JAHRBUCH-2018

  Electronics: “Change for the better” - Plasma in the LED lighting adhesion process (English)

 • Otomotiv sanayi: Plazma nozülünden korozyona karşı koruma

  On yıl önce ZF TRW Automotive; güvenlikle ilgili bir alüminyum parçayı korozyana karşı korumak için atmosferik basınç plazma ile kaplama kararı aldığında bu dünyada bir ilkti. Orada artık Plasmatreat yılda bir milyondan fazla parçayı çevre dostu plazma nozül teknolojisiyle ön işlemden geçiriyor. Meslek dergisi ALUMINIUM-PRAXIS (10/2017) başarılı uygulama hakkında yazıyor.


  www.alu-web.de

  Automotive Engineering: Corrosion protection from the plasma nozzle (English)

 • “Tamamen özel seri üretim” – UV mürekkep püskürtmeli baskıda plazma

  Henüz kısa bir zamandır, örneğin bir top gibi gerçekten yuvarlak nesnelere UV dijital baskı yapmak ve kişiselleştirmek mümkün. Kaplanmamış mürekkep boyaların uzun süreli stabil yapışması ve yüksek aşınma direnci için yüzey ön işleminde matbaa makinesi üreticisi Heidelberg Openair® plazma kullanıyor. WORLD OF PRINT (10/2017) yazıyor.


  www.worldofprint.com

  “Mass-production, individually designed” – Plasma in UV inkjet digital printing (English)

 • Yapısal yapıştırma: Plazma; çözücülerin ve pürüzleştirme süreçlerinin yerini alıyor

  Avrupa'nın önde gelen kamyon römorku üreticisi Schmitz Cargobull şirketinde, sandviç panellerin yapısal yapıştırmalarının öncesinde yıllardır organik çözücüler kullanılmamaktadır. Onun yerine, her yıl 16.000'den fazla yeni soğutucu römork, Openair® plazma ile ön işleme tabi tutulmaktadır. WERKSTOFFE (Nr. 5/2017) büyük ölçekli uygulama hakkında ayrıntılı bir şekilde yazıyor.


  www.werkstoffzeitschrift.de

  Structural bonding: Plasma replaces solvent and keying processes (English)

 • Primer yerine plazma

  Yerleşik bir endüstriyel işlemi bırakıp tamamen farklı bir işleme geçmek büyük bir adımdır. Önde gelen bir aydınlatma armatürü üreticisi buna cesaret etti ve artık, ürettiği alüminyum gövdelerin her yıl on binlercesini yapıştırma öncesinde solvent yerine Openair®-Plasma ile işliyor. Konuyla ilgili International ALUMINIUM Journal (7-8/2017) dergisinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.


  www.alu-web.de

  Plasma instead of primer (English)

 • "Yuvarlak bir başarı": UV dijital baskıda yapışkanlığı döner plazma sağlıyor

  Matbaa makinesi üreticisi HEIDELBERG, dünyada bir ilkin geliştirilmesinde döner plazma ışınlarından faydalandı. UV mürekkep püskürtmeli dijital baskı sisteminde her bir baskı öncesinde yuvarlak ve serbest biçimli nesneler Openair® plazma ile ön işleme tabi tutulurlar. KUNSTSTOFFE INTERNATIONAL (7/2017) yeni yöntem hakkında ayrıntılı bir şekilde yazıyor.


  www.kunststoffe.de/en

  “On the ball”: Rotary plasma ensures adhesion in UV digital printing (English)

 • Kapak konusu
  “Plastik ve metal: Güçlü bir bağlantı”

  Plasma-SealTight® adında yeni bir kaplama işlemi; enjeksiyon döküm sanayisinde plastik metal bileşiklerin yapışmasını iyileştirmek için dünya genelinde uygulanabilir bir çözüm sunmaktadır. Dijital PLASTIX-WORLD (06/2017) dergisi bu konuyla ilgili baş sayfa makalesinde ayrıntılı bir şekilde yazıyor.


  www.plastix-world.com

  Plastic and metal: a strong connection (English)

 • Metal ve Plastik Simbiyozu

  Enjeksiyon döküm hibrit bileşenlerin son derece güçlü ve madde sızdırmaz kompoziti artık optimize edilmiş termoplastik bileşikler ile kombinasyon halinde yenilikçi plazma mühürleme ile mümkün oluyor. İsviçreli meslek dergisi OBERFLÄCHEN / POLYSURFACES (Nr.2(5)/2017) yazıyor.


  www.polymedia.ch/OP/index

  Symbiosis between metal and plastic (English)

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.