• Floating planar mover simplifies transportation of sensitive workpieces

  Almanya'nın Steinhagen şehrinde bulunan ve yüksek verimli yüzey işleme ve çevre dostu üretim süreçleri için plazma sistemleri üreten Plasmatreat GmbH şirketi, K2019 fuarında yeni bir plazma işleme ünitesi tanıttı. Bu işleme ünitesinde önemli bir yenilik, iş parçalarını hassas ve esnek bir şekilde taşınması için Beckhoff'un düzlemsel bir motor sistemi olan Xplanar'ın kullanılmasıdır. XPlanar, PCB'ler gibi genellikle hassas iş parçalarını taşımak için kullanılan önceki sistemlerin yerini alır ve karmaşık 6 eksenli robotlar ve lineer motorlar kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.


  https://www.pc-control.net/pdf/012020/solutions/pcc_0120_plasmatreat_e.pdf

  XPlanar transports workpiece during plasma surface treatment process

 • Daha fazla malzeme kombinasyonu, daha az maliyet

  Bileşen işlevselliğine yönelik artan gereksinimler ve verimli üretim süreçlerine olan talep, çok bileşenli enjeksiyon kalıplamayı gittikçe daha da fazla plastik işlemenin odağına yerleştiriyor. Ancak bu yapılırken tüm malzemelerin istenilen kombinasyonda güvenilir bir şekilde işlenmesi mümkün olmuyor. Enjeksiyon kalıplama işlemine tamamen entegre olan yeni InMould plazma yöntemi, daha verimli bir üretim ve tamamen yeni malzeme kombinasyonlarını mümkün kılmaktadır. Kunststoffe (01/2020) uygulama hakkında ayrıntılı bir şekilde yazıyor.


  www.kunststoffe.de/en/

  More Material Combinations, Lower Costs

 • Güvenlik faktörü olarak yapışma

  Eğer yapışma artık sadece işlevsel bir mesele değil, aynı zamanda ürün güvenliği meselesiyse bu yüksek talebi karşılamanın tek yolu genellikle malzemenin plazma ile ön işleme tabi tutulmasıdır. DICHTUNGSTECHNIK JAHRBUCH 2020 ("SIZDIRMAZLIK TEKNOLOJİSİ YILLIĞI 2020") el kitabı; endüstrideki güvenlikle ilgili yapıştırma ve sızdırmazlık işlemleri için Plasmatreat teknolojilerinin kullanımı hakkında kapsamlı şekilde yazıyor.


  www.isgatec.com/index.php/de/Media/Fachbuecher/Dichtungstechnik-Jahrbuecher/JAHRBUCH-Dichten.-Kleben.-Polymer.-2020

  Adhesion as a safety factor (English)

 • Çığır açan karar: Güvenlik faktörü olarak yapışma

  Sadece birkaç yıl önce, küresel bir armatür üreticisi yapıştırma öncesindeki ön işlem yöntemini köklü bir şekilde değiştirmeye karar verdi. Yaş kimya yöntemi yerine atmosferik basınçlı plazma, her yıl binlerce alüminyum armatür gövdesinin gerekli yüksek yapışmasını sağlıyor. ALUMINIUM-PRAXIS (Kick-Off Edition 11/2019) yazıyor.


  www.alu-web.de

  Groundbreaking decision: Adhesion without primer (English)

 • Sivil güvenlik amaçlı araştırma: DBD Plazma ile Dekontaminasyon

  Alman Federal Araştırma ve Geliştirme Bakanlığı tarafından finanse edilen "MoPlasDekon" araştırma projesinde Plasmatreat ve proje ortakları, biyolojik tehlikelerle karşı karşıya kalındığı durumlarda kontamine yüzeyleri biyolojik ajanlar kullanmadan dekontamine edebilecek bir plazma dezenfektör geliştirdi. MEDICINE & TECHNOLOGY (No. 1[11].2019) yazıyor.


  medizin-und-technik.industrie.de

  Research for civil protection: Decontamination with DBD plasma (English)

 • Plazma ile kromsuz güneş korumasına

  Alüminyum şeritlerin boyama öncesi ön temizliği genellikle büyük miktarlarda kimyasal madde ve kontamine atık suya neden olur. Openair-Plasma®, bir güneş koruma üreticisi liderine 12 yıldır alüminyum şeritlerinin hassas temizliğinde her türlü yaş kimyasaldan kaçınarak örnek çevre koruma imkânı sağlamaktadır. WOMAG (10/2019) dergisi uygulama hakkında ayrıntılı bir şekilde yazıyor.


  www.wotech-technical-media.de/womag

  Plasma for chrome-free sun shading (English)

 • Kalıcı bir şekilde sızdırmaz ve okyanuslarda buz gibi

  Üç dev sıvılaştırılmış doğal gaz tankeri on üç yıl sonra bile hala okyanuslarda güvenli bir şekilde dolaşıyorlarsa buna, tank izolasyonuyla ilgili güvenli yapıştırma işleminin gerçekleştirilmesinde Openair-Plasma® ve Alman-Fransız mühendislerinin işbirliği büyük katkı sağlamıştır. Meslek dergisi DICHT! (SIZDIRMAZ!), 3/2019 numaralı sayısında bu plazma teknolojisinin şimdiye kadarki en geniş kullanımı hakkında yazıyor.


  www.isgatec.com/index.php/de/Media/DICHT/DICHT!-Ausgabe-3.2019

  Sustainably tight and ice-cold across the oceans (English)

 • Alüminyumun çevre dostu ön işlemi

  Alüminyum yüzeylerin yapıştırma öncesindeki ön işleminde kullanılan yaş kimya yöntemi hâlâ endüstrinin en yaygın uygulama yöntemlerinden biri de olsa toksik madde ve aşırı enerji kullanımından kaçınma arzusu sürekli büyümekte. POLYSURFACES (No. 3 [9].2019), uygulama örneklerine dayanarak Openair-Plasma® ve PlasmaPlus® plazma teknolojilerinin nasıl enerji tasarrufu sağladığını ve çevreye zararlı ön arıtma işlemlerinin yerini tamamen aldığını yazıyor.


  www.polymedia.ch/OP/index

  Environmentally friendly pretreatment for aluminum (English)

 • Sivil Korumada Plazma

  Yeni geliştirilen bir mobil plazma teknolojisiyle, dünyanın herhangi bir yerindeki tehlikeli alanlarda kontamine yüzeylerin gerekli dezenfeksiyonunun ilk kez sağlığa ve çevreye zararlı kimyasal kullanmadan gerçekleştirilebilmesi planlanıyor. WERKSTOFFE IN DER FERTIGUNG (ÜRETİMDE KULLANILAN MALZEMELER) Dergisi, Sayı No. 5 [9-10] /2019, MoPlasDekon araştırma projesinin nedenleri ve sonuçları hakkında ayrıntılı bir şekilde yazıyor.


  werkstoffzeitschrift.de

  Plasma for disaster relief (English)

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.