• Krom içermeyen koruma –
  Alüminyum endüstrisinde Plasmatreat

  Alüminyum işlemede kirletici ve enerji yoğun ön işlem süreçlerinin alternatifleri vardır. Atmosferik basınç plazma kullanımı özellikle çok enerji tasarrufludur. Alüminyum endüstrisinin önde gelen Alman meslek dergisi ALUMİNİUM PRAXİS (6/2018), özel bir sayısında Plasmatreat teknolojilerinin avantajları ve uygulamaları hakkında özel bir rapor hazırlıyor.


  www.alu-web.de

  Chrome-free protection (English)

 • “Yapıştırma teknolojisi - Yeni trendler ve çözümler"
  Plasmatreat CEO’su Christian Buske görüşlerini aktarıyor

  Yapıştırma teknolojisindeki hangi yeni trendler için şirketiniz çözümler sunuyor ve zorluklar nelerdir? Uygulamacılara yönelik bilgi aktarımı nasıl işliyor ve projelerinizde hizmetlerin oynadığı roller nelerdir? Meslek dergisi DICHT! (Nr.2(6)/2018), seçilmiş şirketlere bu sorularla ilgili görüşlerini sordu.


  www.isgatec.com/index.php/de/Media/DICHT

  Bonding technology – new trends and solutions (English)

 • Doğadan ilham alarak:
  Hafif yapı plaka imalatında plazma

  Kaynak tasarrufu ve enerji verimliliği gibi gelecekle ilgili stratejiler için yenilikçi çözümler gerekmektedir. Büyük petekli panellerin üretimi ve boyama öncesi yüzey ön işleme için Openair® plazma kullanan üretici MonoPan Composites, ticari araç endüstrisi için yıllarca yüksek kaliteyi sağlamaktadır. IST (International Surface Technology, 1[3]/2018) yazıyor.


  The original publication is available at springerprofessional.de

  www.jot-oberflaeche.de/zeitschrift/ist-international

  Plasma for lightweight panel production (English)

 • Plastik ve metal: Ayrılmaz bir çift

  Dört ünlü Alman plastik uzmanı, hibrid hafif uygulamalar için yenilikçi enjeksiyon kalıplama teknolojileri hakkında yazıyor. Plasmatreat'in yeni Plasma SealTight® teknolojisi de bunlara dahildir. Kaynak: Hanser Verlag, Kunststoffe-International (12/2017)


  www.kunststoffe-international.com

  Plastic and Metal − an Inseparable Team (English)

 • “Yüzeylerin potansiyelsiz işlenmesi” - AB plazma, LED armatürler için sürdürülebilir yapıştırma süreçlerini garanti ediyor

  Önde gelen bir lamba üreticisi, LED armatürlerinin yapıştırma öncesi ön işlemlerinde köklü değişim kararı aldı. Islak kimyasal süreçlerin atmosferik basınç plazma ile değiştirilmesi ile yapışma bağının uzun süreli stabilitesi tamamen çevre dostu bir şekilde artmıştır. Meslek dergisi DICHT! (Nr. 4[11]/2016) 180 derece dönüşün sebep ve sonuçları hakkında yazıyor. 


  http://www.isgatec.com/index.php/en/Media/DICHT

  “Potential-free surface treatment” AP plasma ensures sustainable adhesive processes for LED lighting (English)

 • Elektronik: “Daha iyiye doğru değişim” - Led lambaların yapıştırma sürecinde plazma

  Svabyalı lamba üreticisi Waldmann; yapıştırma öncesi ön işlem yönteminde köklü değişim kararı aldı. Openair® plazma ile yapışma bağların yüzey kalitesi ve uzun süreli stabilitesi, çok çevre dostu bir şekilde arttı. Ayrıntılı uygulama hikayesini, “DICHTUNGSTECHNIK Almanak 2018” meslek yayınında bulabilirsiniz.


  www.isgatec.com/index.php/de/Media/Fachbuecher/Dichtungstechnik-Jahrbuecher/DICHTUNGSTECHNIK-JAHRBUCH-2018

  Electronics: “Change for the better” - Plasma in the LED lighting adhesion process (English)

 • Otomotiv sanayi: Plazma nozülünden korozyona karşı koruma

  On yıl önce ZF TRW Automotive; güvenlikle ilgili bir alüminyum parçayı korozyana karşı korumak için atmosferik basınç plazma ile kaplama kararı aldığında bu dünyada bir ilkti. Orada artık Plasmatreat yılda bir milyondan fazla parçayı çevre dostu plazma nozül teknolojisiyle ön işlemden geçiriyor. Meslek dergisi ALUMINIUM-PRAXIS (10/2017) başarılı uygulama hakkında yazıyor.


  www.alu-web.de

  Automotive Engineering: Corrosion protection from the plasma nozzle (English)

 • “Tamamen özel seri üretim” – UV mürekkep püskürtmeli baskıda plazma

  Henüz kısa bir zamandır, örneğin bir top gibi gerçekten yuvarlak nesnelere UV dijital baskı yapmak ve kişiselleştirmek mümkün. Kaplanmamış mürekkep boyaların uzun süreli stabil yapışması ve yüksek aşınma direnci için yüzey ön işleminde matbaa makinesi üreticisi Heidelberg Openair® plazma kullanıyor. WORLD OF PRINT (10/2017) yazıyor.


  www.worldofprint.com

  “Mass-production, individually designed” – Plasma in UV inkjet digital printing (English)

 • Yapısal yapıştırma: Plazma; çözücülerin ve pürüzleştirme süreçlerinin yerini alıyor

  Avrupa'nın önde gelen kamyon römorku üreticisi Schmitz Cargobull şirketinde, sandviç panellerin yapısal yapıştırmalarının öncesinde yıllardır organik çözücüler kullanılmamaktadır. Onun yerine, her yıl 16.000'den fazla yeni soğutucu römork, Openair® plazma ile ön işleme tabi tutulmaktadır. WERKSTOFFE (Nr. 5/2017) büyük ölçekli uygulama hakkında ayrıntılı bir şekilde yazıyor.


  www.werkstoffzeitschrift.de

  Structural bonding: Plasma replaces solvent and keying processes (English)

 • Primer yerine plazma

  Yerleşik bir endüstriyel işlemi bırakıp tamamen farklı bir işleme geçmek büyük bir adımdır. Önde gelen bir aydınlatma armatürü üreticisi buna cesaret etti ve artık, ürettiği alüminyum gövdelerin her yıl on binlercesini yapıştırma öncesinde solvent yerine Openair®-Plasma ile işliyor. Konuyla ilgili International ALUMINIUM Journal (7-8/2017) dergisinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.


  www.alu-web.de

  Plasma instead of primer (English)

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.