• Kalıcı bir şekilde sızdırmaz ve okyanuslarda buz gibi

  Üç dev sıvılaştırılmış doğal gaz tankeri on üç yıl sonra bile hala okyanuslarda güvenli bir şekilde dolaşıyorlarsa buna, tank izolasyonuyla ilgili güvenli yapıştırma işleminin gerçekleştirilmesinde Openair-Plasma® ve Alman-Fransız mühendislerinin işbirliği büyük katkı sağlamıştır. Meslek dergisi DICHT! (SIZDIRMAZ!), 3/2019 numaralı sayısında bu plazma teknolojisinin şimdiye kadarki en geniş kullanımı hakkında yazıyor.


  www.isgatec.com/index.php/de/Media/DICHT/DICHT!-Ausgabe-3.2019

  Sustainably tight and ice-cold across the oceans (English)

 • Sivil Korumada Plazma

  Yeni geliştirilen bir mobil plazma teknolojisiyle, dünyanın herhangi bir yerindeki tehlikeli alanlarda kontamine yüzeylerin gerekli dezenfeksiyonunun ilk kez sağlığa ve çevreye zararlı kimyasal kullanmadan gerçekleştirilebilmesi planlanıyor. WERKSTOFFE IN DER FERTIGUNG (ÜRETİMDE KULLANILAN MALZEMELER) Dergisi, Sayı No. 5 [9-10] /2019, MoPlasDekon araştırma projesinin nedenleri ve sonuçları hakkında ayrıntılı bir şekilde yazıyor.


  werkstoffzeitschrift.de

  Plasma for disaster relief (English)

 • Bir Güvenlik Meselesi – Aviyonikte Plazma

  Pilot ve Kule arasındaki havacılık telsiz bağlantısı arızalanırsa yolcuların güvenliği artık garanti edilemez. Dünya lideri sistem üreticisi Rohde & Schwarz'da, baskılı devre kartlarının plastik kaplı bileşenleri üzerindeki polimerik koruyucu kaplamanın uzun süre kalıcı bir şekilde yapışmasını Openair-Plasma® sağlıyor. KUNSTSTOFF + VERARBEITUNG dergisi, kullanıcı raporunu 2019 yılı sayısında sunuyor.


  kuhn-fachmedien.de/magazin/kunststoff-verarbeitung

  A Question of Safety – Plasma in Avionics (English)

 • Sivil güvenlik amaçlı araştırma: DBD Plazma ile Dekontaminasyon

  Alman Federal Araştırma ve Geliştirme Bakanlığı tarafından finanse edilen "MoPlasDekon" araştırma projesinde Plasmatreat ve proje ortakları, biyolojik tehlikelerle karşı karşıya kalındığı durumlarda kontamine yüzeyleri biyolojik ajanlar kullanmadan dekontamine edebilecek bir plazma dezenfektör geliştirdi. MEDIZIN&TECHNIK (No. 4[8].2019) yazıyor.


  medizin-und-technik.industrie.de

  Research for civil protection: Decontamination with DBD plasma (English)

 • Biyolojik felaketlerde plazma

  Salgın hastalık bölgelerinde biyolojik tehlikelerin çevre dostu bir şekilde önlenmesi için Plasmatreat, proje ortaklarıyla birlikte "MoPlasDekon" araştırma projesinde yeni bir dekontaminasyon sistemi geliştirdi. Mobil plazma dezenfektörüyle gelecekte dünyadaki her felaket sahasında kuru ve tamamen kimyasal madde kullanmadan nesneler üzerindeki tehlikeli patojenlerin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. WOMAG (7-8/2019) meslek dergisi yazıyor.


  www.wotech-technical-media.de/womag

  Plasma in biological disasters (English)

 • PlasmaPlus®:
  Plazma ile yeni kalite standartlarına

  On yıl önce, dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerinden biri güvenlikle ilgili bir alüminyum parçayı korozyona karşı korumak için atmosferik basınç plazma ile kaplama kararı aldığında bu bir sansasyondu. Orada bugün yılda bir milyondan fazla parça, yapıştırma öncesi PlasmaPlus® ile ön işlemden geçiyor. WOMAG (6/2019) meslek dergisi yazıyor.


  www.wotech-technical-media.de/womag

  PlasmaPlus®: Setting new quality standards with plasma (English)

 • POLYMER COMPOSITES 2019 –
  Otomotiv sektöründe yapıştırma süreçlerini plazma optimize ediyor

  "Association for Technical Support and Promotion of Polymer Composites" adlı Çek derneğin organize ettiği uluslararası POLYMER COMPOSITES 2019 konferansının konusu, plastik kompozit malzemelerdeki en son teknolojiler ve bunların üretim ve işlemesine yönelik trendlerdir. Bir katalog makalesinde Openair-Plasma®'nın otomotiv sektöründeki uygulayıcılar için plastik yüzeylerin yapıştırma süreçlerini nasıl önemli ölçüde iyileştirdiği açıklanmaktadır.


  polymer-composites.cz/en

  Plasma optimizes adhesive processes in the automotive industry (English)

 • Bobin Kaplama:
  Plazma; kimyasal hassas temizliğin yerini alıyor

  Openair-Plasma®, bir güneş koruma üreticisi liderine 12 yıldır boyama öncesinde alüminyum şeritlerinin hassas temizliğinde her türlü kimyasal maddeden kaçınarak örnek çevre koruma imkânı sağlamaktadır. Meslek dergisi ALUMINIUM-PRAXIS, "Alüminyum Endüstrisinde Enerji ve Kaynak Verimliliği (01[5].2019)" adlı özel sayısında konuyu ayrıntılı bir şekilde yazıyor.


  www.alu-web.de

  Coil Coating: Plasma replaces chemical fine cleaning (English)

 • Çığır açıcı –
  Tıbbi teknolojiler için AB plazma

  Medikal teknolojide, plastik parçaların yüzey özelliklerinin spesifik bir şekilde etkilenmesi özellikle önemlidir. Openair-Plasma® ve PlasmaPlus® sayesinde ön işlemler, tam tanımlanan noktalara yapılabilmektedir. PLASTVERARBEITER Plastik Dergisi, MEDPLAST 2019 adlı özel sayısında uygulama ve olasılıklar hakkında yazıyor.


  www.plastverarbeiter.de

  AP plasma for medical engineering (English)

 • Noktasal hassasiyetle ve çevre dostu –
  Atmosferik basınç plazma ile korozyona karşı koruma

  Alüminyum yüzeylerin yapıştırma öncesindeki ön işleminde kullanılan yaş kimya yöntemi, endüstrinin en yaygın uygulama yöntemlerinden biridir. Hâlbuki uzun zamandır bunun alternatifleri vardır. Alman meslek dergisi WOMAG (3/2019), çevresel olarak tehlikeli yöntemlerin yerini PlasmaPlus® teknolojisinin nasıl verimli bir şekilde alabileceğini yazıyor.


  www.wotech-technical-media.de/womag

  Corrosion protection: Right on target and eco-safe (English)

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.