• PlasmaPlus®:
  Plazma ile yeni kalite standartlarına

  On yıl önce, dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerinden biri güvenlikle ilgili bir alüminyum parçayı korozyona karşı korumak için atmosferik basınç plazma ile kaplama kararı aldığında bu bir sansasyondu. Orada bugün yılda bir milyondan fazla parça, yapıştırma öncesi PlasmaPlus® ile ön işlemden geçiyor. WOMAG (6/2019) meslek dergisi yazıyor.


  www.wotech-technical-media.de/womag

  PlasmaPlus®: Setting new quality standards with plasma (English)

 • POLYMER COMPOSITES 2019 –
  Otomotiv sektöründe yapıştırma süreçlerini plazma optimize ediyor

  "Association for Technical Support and Promotion of Polymer Composites" adlı Çek derneğin organize ettiği uluslararası POLYMER COMPOSITES 2019 konferansının konusu, plastik kompozit malzemelerdeki en son teknolojiler ve bunların üretim ve işlemesine yönelik trendlerdir. Bir katalog makalesinde Openair-Plasma®'nın otomotiv sektöründeki uygulayıcılar için plastik yüzeylerin yapıştırma süreçlerini nasıl önemli ölçüde iyileştirdiği açıklanmaktadır.


  polymer-composites.cz/en

  Plasma optimizes adhesive processes in the automotive industry (English)

 • Bobin Kaplama:
  Plazma; kimyasal hassas temizliğin yerini alıyor

  Openair-Plasma®, bir güneş koruma üreticisi liderine 12 yıldır boyama öncesinde alüminyum şeritlerinin hassas temizliğinde her türlü kimyasal maddeden kaçınarak örnek çevre koruma imkânı sağlamaktadır. Meslek dergisi ALUMINIUM-PRAXIS, "Alüminyum Endüstrisinde Enerji ve Kaynak Verimliliği (01[5].2019)" adlı özel sayısında konuyu ayrıntılı bir şekilde yazıyor.


  www.alu-web.de

  Coil Coating: Plasma replaces chemical fine cleaning (English)

 • Çığır açıcı –
  Tıbbi teknolojiler için AB plazma

  Medikal teknolojide, plastik parçaların yüzey özelliklerinin spesifik bir şekilde etkilenmesi özellikle önemlidir. Openair-Plasma® ve PlasmaPlus® sayesinde ön işlemler, tam tanımlanan noktalara yapılabilmektedir. PLASTVERARBEITER Plastik Dergisi, MEDPLAST 2019 adlı özel sayısında uygulama ve olasılıklar hakkında yazıyor.


  www.plastverarbeiter.de

  AP plasma for medical engineering (English)

 • Noktasal hassasiyetle ve çevre dostu –
  Atmosferik basınç plazma ile korozyona karşı koruma

  Alüminyum yüzeylerin yapıştırma öncesindeki ön işleminde kullanılan yaş kimya yöntemi, endüstrinin en yaygın uygulama yöntemlerinden biridir. Hâlbuki uzun zamandır bunun alternatifleri vardır. Alman meslek dergisi WOMAG (3/2019), çevresel olarak tehlikeli yöntemlerin yerini PlasmaPlus® teknolojisinin nasıl verimli bir şekilde alabileceğini yazıyor.


  www.wotech-technical-media.de/womag

  Corrosion protection: Right on target and eco-safe (English)

 • Otomotiv sanayisi:
  “Plazma nozülünden gelen yapışma”

  25 yıl öncesine kadar sadece bir vizyonken günümüzde yapıştırma öncesi malzeme yüzeylerinin ön işleminde hemen hemen tüm sektörlerde nozülden çıkan plazma standartları belirlemektedir. 1990'ların ortalarında ilk olarak seri üretim süreçlerine giren atmosferik basınçlı plazma sürecinden özellikle otomotiv sanayisi yararlanmaktadır. ADHESION Adhesives & Sealants (4[12]/2018) yazıyor.


  The original publication is available at springerprofessional.de

  https://www.springerprofessional.de/adhesion-adhesives-sealants/5034764

  Automotive engineering: “Adhesion from the plasma nozzle” (English)

 • Hidro verniklerin güvenli tutması

  Boyama süreci için kalite gerekliliklerinin güvencesi, malzeme yüzeyinin ön işlemiyle başlar. Boyama, su bazlı boya sistemleri ile solventsiz şekilde gerçekleşecekse atmosferik basınçlı plazma ile çevre dostu ve son derece etkili ön işlem birinci tercih olmalıdır. IST (International Surface Technology Nr.3[11].2018) dergisi yazıyor.


  The original publication is available at springerprofessional.de

  www.ist-surfacetechnology.com

  Reliable adhesion of water-based paints (English)

 • Plasma-SealTight®: Korozyon mümkün değil

  Enjeksiyon döküm yöntemiyle üretilmiş metal plastik kompozit malzemenin arayüzüne oksijenle birlikte nem girerse, korozyon ve aynı zamanda hibrit bileşenin yapışmasının erken arızalanma tehlikesini beraberinde getirir. Yenilikçi Plazma-Sealtight® teknolojisinin amacı, buna sürdürülebilir bir şekilde karşı koymaktır. DICHTUNGSTECHNIK JAHRBUCH 2019 ("SIZDIRMAZLIK TEKNOLOJİSİ YILLIĞI") el kitabı süreci kapsayıcı bir şekilde açıklıyor ve mükemmel test sonuçları hakkında yazıyor.


  www.isgatec.com/index.php/de/Media

  Plasma-SealTight®: No chance for corrosion (English)

 • Ön işlem sürecinde 180 derece dönüş

  Armatür üreticisi Waldmann, ürettiği Alüminyum gövdelerinin yapışmasını optimize etmek için çevre dostu bir yöntem ararken Plasmatreat'i buldu: Artık LED makine aydınlatma lambalarındaki yapıştırma bağlantılarının sızdırmazlığını ve tutmasını, çözücü içeren temizleyici ve primer yerine Openair Plasma® sağlıyor. WOMAG (10/2018) meslek dergisi yazıyor.


  www.wotech-technical-media.de/womag

  180 degree turn in the pretreatment process (English)

 • Kimyadan vazgeçiş:
  Otomotiv sektöründe plastiklerin çevre dostu ön işlemi

  Polar olmayan plastiklerde, yapıştırma ve boyamaların güvenli ve uzun vadeli kararlı yapışması için yüzeylerin aktivasyonu zorunludur. Openair Plasma® teknolojisinin geliştirilmesiyle 20 yıldan daha fazla bir süre önce otomotiv endüstrisinin uzun zamandır özlemini çektiği bir çözüm ortaya çıktı: malzeme yüzeyleri için ıslak kimyasal ön işlem süreçlerine bir alternatif. WERKSTOFFE (9/2018) yazıyor.


  www.werkstoffzeitschrift.de

  Dispensing with chemicals (English)

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.