Elektronik parçaları taşıyan devre kartları kısmen iletkendir. Bu nedenle uzun bir süre boyunca devre kartlarının temizlenmesinde atmosferik plazma kullanılamadı. En düşük düzeyde bile olsa elektriksel potansiyel iletme eğilimli her ön işlem yöntemi kısa devrelere neden olarak yerleşimin ve parçaların tahrip olmasına yol açar.

Bu türden elektronik uygulamalar için özel olarak geliştirilmiş Openair® plazma nozüllerinin parçaya sıfır voltaj girişiyle çalıştığı kanıtlanmıştır.* Openair® plazma işlemdeki bu eşsiz özellik pek çok endüstriyel uygulama alanının önünü açmaktadır.

Leiterplatte Plasmabehandlung

Devre kartlarında Openair® plazma işlemin avantajları:

  • Potansiyelsiz yüzey işlem (örn. devre kartlarında hassas temizlik)
  • Yeni, daha verimli süreç mimarileri olanaklı olur
  • Üretim sürecinde komple üretim hatlarından tasarruf edilir
  • Elektronik parçalarda seçici plazma aktivasyon olanağı

*Özel amaçlı uygulamalarda seçilmiş jet kombinasyonları için artık potansiyel <0.1 volt.

Novotechnik

Openair® plazma – Güvenilir yol ve açı sensör sistemleri için ön koşul

Novotechnik, otomobil ve makine yapımı için sensörlerinin üretim hacmini arttırmak için ön işlem teknolojisini değiştirdi. Düşük basınçlı plazma ve vakum bölmesi yerine inline Openair® plazma ve böylece üç kat daha fazla iş hacmi tercih edildi

Referans Hikayeleri Okuyun

Almanya Federal Eğitim Bakanlığı (BMBF) Konfederasyonu Projesi PROTECT-SELECT

PlasmaPlus® bariyer kaplaması ile elektronik parçaların seçici korozyon koruması

PlasmaPlus® yöntemi ile elektronik yapı elemanlarını ve özellikle iletken plakaları kullanıldıkları yere bağlı olarak korumak için ince, şeffaf, izole eden plazma polimer, eskimeye karşı koruyucu katmanlar başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Referans Hikayeleri Okuyun

/Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts, /Leiterkarten, /Leiterkarten-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Leiterkarten, /Tags/Elektronik/Leiterkarten-rechts

ilgili basın makaleleri

Çığır açan karar: Güvenlik faktörü olarak yapışma

ALUMINIUM-PRAXIS (Kick-Off Edition 11/2019)
belgeyi aç

Bir Güvenlik Meselesi – Aviyonikte Plazma

KUNSTSTOFF + VERARBEITUNG 2019
belgeyi aç

Ön işlem sürecinde 180 derece dönüş

WOMAG (10/2018)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.