Openair® plazma temizlik ve plazma aktivasyonu boya için en iyi tutunmayı sağlar

Takip eden boyama süreçleri için efektif bir yüzey hazırlığı ön koşuldur. Parçaların atmosferik plazma ile hazırlanması – yani plazma temizlik ve yüzey aktivasyonuyüzey gerilimini önemli düzeyde artırır ve bu sayede solventsiz (VOC içermeyen) boyalarla güvenli boyanabilmeyi sağlar. Openair® plazma hazırlığı bu şekilde mükemmel boyama sonuçlarını ve çevre dostu üretimi aynı düzeyde garanti eder.

Openair® plazma temizlik malzeme yüzeylerinin %100 kalıntısız temizlenmesini ve aynı zamanda yüzey geriliminin belirgin düzeyde iyileştirilmesini sağlar. Plazma nozülleri bu işlem yönteminde çoğunlukla robot sistemler tarafından yönetilir. Atmosferik plazma için ideal uygulama alanları örneğin otomotiv ve havacılık endüstrisi, ev aletleri üretimi, kaliteli mobilya plakaları ve ambalaj endüstrisidir.

Plazma işlem boyanın metal, alüminyum, cam ve PP, EPDM gibi plastikler ve çok sayıda başka malzemeler üzerine güvenle tutunmasını garantiler.

Boyamadan önce Openair® plazma ile hazırlık

  • Gresten arındırır
  • Yapışmış toz zerrelerini uzaklaştırır
  • Anti statik etkiye sahiptir
  • Kimyasal reaktif etkiyle yüzey gerilimini artırır
  • Yıkama ve astarlama süreçlerinden vazgeçilebilmesini sağlar
  • Özellikle ince boya katmanlarında film oluşmasını iyileştirir (iyileşen boya görünümü)
/Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts, /Lackieren, /Lackieren-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren, /Tags/Plasmabehandlung/Lackieren-rechts

ilgili basın makaleleri

Plazma ile kromsuz güneş korumasına

WOMAG (10/2019)
belgeyi aç

Hidro verniklerin güvenli tutması

IST (International Surface Technology No. 3.2018)
belgeyi aç

Bir yüzey enerjisi meselesi

KUNSTSTOFF + VERARBEITUNG 2018
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.