Modern dokunmatik ekranlar, LCD ve TV ekranları çok yüksek üretim standartlarına tabiler: Plastik parçalara yapıştırılmadan önce son derece saydam bir çizilmez vernik ve antistatik kaplama uygulanmalıdır. Elektronik endüstrisinin günümüzde ulaştığı otomasyon düzeyi, hat içinde yüksek hızlarda son derece güvenilir ve yüksek bir aktivasyon düzeyi sağlayan yüzey işlem gerektirmektedir.

Openair® ile mikron düzeyinde hassas atmosferik plazma temizliği ve plazma aktivasyonu elektronik endüstrisine çok etkili çözümler sunuyor. Plastik ekranların plazma işlemi doğrudan antistatik ve çizilmez işlevsel kaplama uygulamasının hemen önünde, boyama istasyonunda gerçekleşir. Openair® plazma teknolojisiyle elde edilen yüksek yüzey enerjisi sayesinde vernik homojen bir film şeklinde dağılır. Böylece ekran camı kusursuz bir görünüm kazanır ve üretimdeki fire oranı büyük ölçüde düşer.

Elektronik cihaz üretiminde Openair® atmosferik plazma ile yüzey işlemin avantajları:

  • Hem seçici hem de geniş yüzeyli yüzey işlem
  • Finisaj, kaplama ve yapıştırmada düşük hata oranıyla daha yüksek kaliteler
  • Islak kimyasal uygulamalar yerine mükemmel şekilde kontrol edilebilir fiziksel süreç
  • Süreç zincirinde belirgin düzeyde sadeleşme
  • Atık ürün üretmediği için çevre dostu

GfO (Nanogate Group)
Gesellschaft für Oberflächentechnik AG

Kaplama işleminden önce ekran camlarına hat içinde ön işlem uygulanması

Openair® plazma sistemi, 2007 yılından beri GfO AG'de sürekli olarak kullanılmaktadır. Burada her yıl PC veya PMMA'dan üretilmiş olan yüz binlerce ekran camına Hardcoat (sert katman) kaplamasından önce atmosferik plazma işlemi uygulanmaktadır

Referans Hikayeleri Okuyun

/Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Displays, /Displays-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts

ilgili basın makaleleri

Çığır açan karar: Güvenlik faktörü olarak yapışma

ALUMINIUM-PRAXIS (Kick-Off Edition 11/2019)
belgeyi aç

Bir Güvenlik Meselesi – Aviyonikte Plazma

KUNSTSTOFF + VERARBEITUNG 2019
belgeyi aç

Ön işlem sürecinde 180 derece dönüş

WOMAG (10/2018)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.