Bobin kaplama süreçleri için plazma sistemleri – kimyasal ve atıksu olmadan etkili hassas temizlik

Openair® plazma aktivasyonunun büyük etkisine bir örnek ön kaplamalı (Coil-Coating) sacların üretilmesidir. Bunlar ev aletleri (beyaz eşya) üretiminde veya otomotiv endüstrisinde kullanılmaktadır.

Bobin kaplama yönteminde metal şeritlere en iyi düzeyde korozyon koruması elde etmek ve sonraki üretim süreçlerini kolaylaştırmak için yüzey kaplaması veya boya uygulanır. Kaplama ve boyanın uzun ömürlü tutunması için alüminyum sacların önce hassas temizlikle tüm hadde yağlarından arındırılması gerekir.

Griesser genel sistem
Sac ön işleme için Openair® plazma sistemi

Openair® plazma en iyi düzeyde tutunma ve kusursuz bir boya görünümü için tüm kalıntıları güvenilir ve etkili şekilde temizler ve aynı zamanda malzeme yüzeyini aktive eder. Openair® plazma işlem hat içine, doğrudan haddehanedeki ön kaplama önüne entegre edilebilir. Kuru plazma süreci ayrıca son derece çevre dostudur. Diğer yöntemlerde hassas temizlik için gerekecek büyük miktarlardaki kimyasal maddeler tamamen ortadan kalkar.

Islak kimyasal işlemde gerekli zaman ve enerji tüketen kurutma süreçlerine de artık gerek kalmaz.

Bobin kaplamada Openair® plazma sistemlerinin avantajları:

  • Alüminyum sacların temizlenmesinde yüksek verimlilik
  • Korozyon koruyucu kaplama ve boyamadan önce yüzey aktivasyonu
  • Su, kimyasal madde, atıksu tasarrufu
  • Tek veya çift taraflı ön işlem olanağı
  • Kontaminasyon derecesine göre değişken nozül konfigürasyonu
  • Uygun maliyetli hat içi entegrasyon

Griesser AG

Dünyada ilk: Coil Coating uygulamasında Openair plazma

İsviçreli Griesser AG, dünya genelinde Openair® plazma kullanarak alüminyum bantların ön işlemlerini çevre dostu bir şekilde uygulayan ilk şirket olmayı başardı. Şimdi her yıl binlerce ton kirli atık suyun oluşması önlenmektedir

Referans Hikayeleri Okuyun

NanoCraft

Coil Coating - Test sonucu "çok iyi"

NanoCraft, bağımsız bir araştırma hizmeti sağlayıcısı olarak müşterilerin adına Plasmatreat tarafından geliştirilen sistemleri inceledi.

Referans Hikayeleri Okuyun

/Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts, /CoilCoating, /CoilCoating-rechts, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/CoilCoating-rechts

ilgili basın makaleleri

Krom içermeyen koruma –
Alüminyum endüstrisinde Plasmatreat

ALUMINIUM-PRAXIS (6/2018)
belgeyi aç

Yapısal yapıştırma: Plazma; çözücülerin ve pürüzleştirme süreçlerinin yerini alıyor

WERKSTOFFE in der Fertigung (Nr. 5/2017)
belgeyi aç

Solvent Yerine Plazma Teknolojisi

JOT (3/2014)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.