PlasmaPlus® nano kaplama nasıl işliyor?

Özel bir nozül başlığı aracılığıyla plazmaya uygulamaya özel proses maddeleri katılır. Bunlar plazma tarafından uyarılır ve bu sırada reaktif özellikleri büyük ölçüde artar. Böylece maddeler en iyi şekilde malzeme yüzeyine yerleşerek sıkıca bağlanabilirler. Sürece özel olarak uyarlanabilen işlevsel yüzey özellikleri ortaya çıkar. PlasmaPlus® teknolojisiyle metaller, cam, seramik, plastikler vs. gibi çok farklı malzemeler kaplanabilir

Bir Openair® plazma sistemi bu işlem için PlasmaPlus sistemiyle donatılır. Bu sistem oda sıcaklığında akışkan olan proses maddesinin buharlaşmasını sağlar ve bir taşıyıcı gaz aracılığıyla tam olarak aynı şekilde tekrarlanabilir biçimde plazma içine katılır. Özgül katman kalınlığı 1000 nm (nanometre)'ye kadar olan hidrofil – ve ilk kez artık hidrofobik de – olan nano kaplamalar ortaya çıkar.

PlasmaPlus® kaplama nozülünün kesiti

Almanya Federal Eğitim Bakanlığı (BMBF) Konfederasyonu Projesi PROTECT-SELECT

PlasmaPlus® bariyer kaplaması ile elektronik parçaların seçici korozyon koruması

PlasmaPlus® yöntemi ile elektronik yapı elemanlarını ve özellikle iletken plakaları kullanıldıkları yere bağlı olarak korumak için ince, şeffaf, izole eden plazma polimer, eskimeye karşı koruyucu katmanlar başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Referans Hikayeleri Okuyun

CREPIM

Yenilikçi yangın koruması

Bir Fransız enstitüsü olan CREPIM, yangından korunma yönetmeliklerine tabi olan tüm endüstri türlerinde yangını önleyen malzemeler alanında uzmandır. Laboratuar, farklı türde substratların yanma davranışını iyileştirmek için PlasmaPlus® polimerizasyonunu kullanmaktadır.

Referans Hikayeleri Okuyun

/Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus

ilgili basın makaleleri

Alüminyumun çevre dostu ön işlemi

POLYSURFACES (Nr.3[9].2019)
belgeyi aç

PlasmaPlus®:
Plazma ile yeni kalite standartlarına

WOMAG (6/2019)
belgeyi aç

Noktasal hassasiyetle ve çevre dostu –
Atmosferik basınç plazma ile korozyona karşı koruma

WOMAG (3/2019)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.