Otomobil dış parçaları günümüzde karmaşık malzeme bileşimlerinden üretilmektedir: Tailored Blanks veya Sheet Molded Compounds (SMC) malzemelerden cam elyafı takviyeli plastiklere (CTP) ve kompozit plastiklere. Başlangıç malzemeleri çok farklı yüzey kalitelerine sahiptir.

Sağlam kompozit yapılar vegüvenli yapışmış yüksek kaliteli yüzeyler elde edilmesi için plazma işlem anahtar teknolojidir. Ekonomik ve ekolojik bakımlardan bu yöntem yön belirleyicidir.

SMC Çamurluk

Otomobil dış parçalarında Openair® plazmanın başarılı uygulamaları

  • PP/EPDM kompozit malzemeden tamponlarda boyama öncesi yüzey aktivasyonu
  • SMC çamurlukların boyanmasından önce Openair® plazma yüzey ön işlem
  • Camlar yapıştırılmadan önce seramik kaplamalarda hassas plazma temizlik
  • Su geçirmez yapıştırma için alüminyum şaside plazma hassas temizlik

Almanya Federal Eğitim Bakanlığı (BMBF) Konfederasyonu Projesi EFFICOAT

Otomobillerin geleceği - hafif yapı ve plazma kaplama ile yeni malzeme bileşimlerine

Otomobil üretiminde geleneksel sac yapı şeklinin yerini yeni hafif yapı teknolojileri alıyor. Bununla birlikte ilave olarak önemli ölçüde kaynak tasarrufunda bulunulacak. Bir plazma kaplama ile yeni kompozit malzemeler, solvent bazlı primerler olmadan güvenilir bir şekilde yapıştırılabilmektedir.

Referans Hikayeleri Okuyun

/KfzAussenteile, /KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts

ilgili basın makaleleri

Daha fazla malzeme kombinasyonu, daha az maliyet

Kunststoffe international (01/2020)
belgeyi aç

PlasmaPlus®:
Plazma ile yeni kalite standartlarına

WOMAG (6/2019)
belgeyi aç

POLYMER COMPOSITES 2019 –
Otomotiv sektöründe yapıştırma süreçlerini plazma optimize ediyor

POLYMER COMPOSITES 2019
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.