Elektromobilitenin yaygınlaşması geleceği ilgilendiren önemli bir konudur. Yeni tahrik ve enerji depolama sistemleri tüm lider otomobil üreticilerinin ve elektronik yan sanayinin odaklandıkları geliştirme konularıdır. Bu alandaki başarı için yüksek randımanlı efektif tahrik motorlarının (elektrik motorları) ve hem hafif hem de verimli enerji depolama ünitelerinin (aküler, yakıt hücreleri) geliştirilmesi hayati önem taşır.

Bu türden yüksek performanslı sistemlerin üretilmesi için yenilikçi kompozit malzemeler yaratılmalıdır. Ayrıca kullanılan malzemelerin yüzeylerine seçici olarak işlev kazandırılmalıdır. Openair® plazma aktivasyonu, PlasmaPlus® işlevsel kaplamayla birlikte bunun için endüstriye mükemmel sonuçlar veren eşsiz bir yöntem sunmaktadır. Openair® teknolojisi hem uygulamanın basitliğiyle hem de üretilen işlevsel kaplamaların özellikleriyle göz doldurmaktadır.

Elektrikli tahrik ve enerji depolama sistemlerinin üretiminde plazma kaplamalara örnekler:

  • Yakıt hücrelerinde suyun dışarı atılması için seçici hidrofil/hidrofobik plazma kaplamalar
  • Tanımlı yalıtkanlığa sahip kısmi elektriksel yalıtıcı plazma kaplama (izolasyon kaplaması)
  • Elektrot sistemleri için aşınmaya karşı koruyucu kaplama

Plasmatreat endüstri ve araştırma alanlarındaki somut sorularınız için başvurabileceğiniz yetkin danışmanınızdır. Uzmanlarımızla bağlantı kurun!

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.