Güneşin solar radyasyonu bir enerji kaynağı olarak fazlasıyla mevcuttur. Dünya üzerine ışıyan enerjinin toplamı tüm insanlığın enerji ihtiyacının yedi bin katını* karşılayabilir. (* Kaynak: Volker Quaschning, Regenerative Energiesysteme (Yenilenebilir Enerji Sistemleri), Hanser Verlag München).

Geride bıraktığımız on yıllar içinde güneş enerjisi teknolojisini güneş enerjisi santrallerinde kullanılabilir hale getirmek için bu alanda yoğun çalışmalar yapıldı. Günümüzde ise ilke olarak iki yol ayırt edilmektedir: Biri termik güneş enerjisi ve diğeri de fotovoltaik yöntemidir.

Güneş enerjisi santrallerine kurulan güneş enerjisi modülleri, panelleri ve teknolojisi günün her saati her türlü hava olayına açıktır. Bu nedenle bu elemanlar özellikle – nem ve sıcaklık değişimleri gibi – çevre etkilerine karşı korunmalıdır. Özellikle dünyanın bol güneş alan bölgelerinde gündüz ve gece arasında aşırı sıcaklık farklılıkları görülür. Tüm bunlar kablo, modül veya invertörlerin güvenli ve uzun ömürlü yalıtımına ve güneş enerjisi modülü yüzeylerinde işlevsel uygulamalara ilişkin gereksinimleri artırmaktadır.

Openair® plazma işlem ile elde edilen yüksek malzeme kalitesi güneş enerjisi teknolojisinden yüksek verimlilikle yararlanılması için en iyi koşulları sunar:

  • Plazma aktivasyonu mutlak güvenilir, uzun ömürlü ve su geçirmez yapıştırma yoluyla hava koşullarına dayanıklı güneş enerjisi modüllerinin (fotovoltaik) üretilebilmesini sağlar.
  • PlasmaPlus® yöntemiyle yapılan plazma yapıştırmayla güneş enerjisi santrallerindeki termik güneş enerjisi aynaları (termik güneş enerjisi) güvenilir şekilde cam benzeri korozyon koruma kaplamasıyla donatılabilirler.
  • Güneş enerjisi modüllerinin yüzeylerine plazma polimer nano kaplama (plazma polimerizasyon) ile seçici işlevsel özellikler kazandırılabilir, örn.:
    - Daha iyi iletim (daha az yansıma)
    - Biyolojik film oluşumuna (yosunlaşma ve algleşme) karşı koruma
    - Ultra hidrofobik yapışmaz kaplama (kirlenmeye karşı koruma)

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.