Mantarlar ve bakteriler gibi doğal mikroorganizmalar maddenin doğal dolaşımı ve ekosistemlerin devamı için hayati önem taşır. Hatta gıda maddeleri teknolojisinde ve ilaç sektöründe mikroorganizmalar özel etken maddelerin üretimi için kullanılmaktadır.

Diğer yandan bakteriler ve mantarlar hastalıklara neden olurlar ve zehirleyici etki geliştirirler. Endüstriyel üretimde en küçük kontaminasyonlar dahi ciddi sorunlara yol açmakta, ürünlerin bozulmasına veya komple sistemlerin tahrip olmasına neden olmaktadır.

Keimwachstum ohne Plasmabehandlung nach Auslagerung
Plazma işleme olmayan maruz kalma sonucunda bakteri üremesi
Keime werden durch Plasmabehandlung abgetötet
Bakteriler plazma işleme yoluyla öldürülmüştür

Plasmatreat lider enstitülerle birlikte Openair® plazma teknolojisinin yüzey dezenfeksiyonu için yüksek derecede etkili yöntem olarak kullanılması üzerinde çalışmaktadır (plazma dezenfeksiyon). Openair® plazma ile hassas temizleme özellikle atımlı plazma kontrolü ve özel çalışma gazlarının kullanımıyla birlikte yüzeyleri güvenli şekilde dezenfekte etmeye çok elverişlidir. Bu doğrusal süreç plazmanın potansiyelsiz olma özelliğiyle, kolayca kontrol edilebilmesiyle ve süreç parametrelerinin %100 tekrarlanabilir olmasıyla öne çıkmaktadır.

/Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion, /Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion, /Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion, /Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion, /Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion, /Desinfektion, /Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion, /Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion, /Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion, /Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion, /Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion, /Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion, /Tags/LifeSciences, /Tags/LifeSciences/Desinfektion

ilgili basın makaleleri

Sivil güvenlik amaçlı araştırma: DBD Plazma ile Dekontaminasyon

MEDICINE & TECHNOLOGY No.1 [11].2019)
belgeyi aç

Sivil Korumada Plazma

WERKSTOFFE (Nr. 5 [9-10] /2019)
belgeyi aç

Biyolojik felaketlerde plazma

WOMAG (8/2019)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.