En yüksek süreç güvenliği için: Üçlü Openair® plazma süreç izleme

Openair® plazma sistemlerinin %99 üzerindeki hazır bulunuş düzeyi Plasmatreat müşterilerine en yüksek süreç güvencesini garanti eder. Hızlı ve isabetli harekete geçebilmek ve sistemin hizmet dışı kalmasını önlemek için Openair® plazma nozülleri opsiyonel olarak üçlü proses izleme sistemiyle donatılabilir.

Optik izleme/kontrol

Eşit düzeyde yüksek plazma kalitesini garanti etmek için, açığa çıkan plazma ışını kesintisiz olarak spektral izlemeye tabi tutulur. Plazma nozülü içindeki bütünleşik sensörle plazmadan yayılan ışık tek kanallı optik saptama yoluyla ölçülür. Yayılan ışığın ilgili spektral bölgesinde sürekli bir genlik değerlendirmesi gerçekleşir. Bu izleme işlevi plazma üretiminden bağımsızdır ve plazmanın proses parametrelerini güvenli biçimde yansıtır.

Hareket kontrolü

Plazma yoğunluğunun ve etki mesafesinin yanı sıra plazma nozüllerinin ilerleme ve dönüş hızları da işlem kalitesinin sınıflandırılması için önemli birer kriterdir. Plasmatreat sistemlerinde bulunan hareket kontrol sistemi güvenilir bir süreç akışı ve yüksek üretim güvenliği sağlar.

Ortam ikmal kontrolü

Sürece özel plazma özelliklerini (sıcaklık ve yoğunluk) tekrarlanabilir şekilde garanti edebilmek için ortam ikmalinin kontrol edilmesi kaçınılmazdır. Plasmatreat her gereksinim konusu için mikroişlemcili debi ölçme sistemine kadar çok çeşitli izleme üniteleri sunar.

/Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme

ilgili basın makaleleri

Krom içermeyen koruma –
Alüminyum endüstrisinde Plasmatreat

ALUMINIUM-PRAXIS (6/2018)
belgeyi aç

Yapısal yapıştırma: Plazma; çözücülerin ve pürüzleştirme süreçlerinin yerini alıyor

WERKSTOFFE in der Fertigung (Nr. 5/2017)
belgeyi aç

Solvent Yerine Plazma Teknolojisi

JOT (3/2014)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.