PlasmaPlus®: Çok çeşitli uygulamalarda seçici plazma kaplama

PlasmaPlus® plastik, cam, metal, alüminyum, PET film, tekstil vs. gibi en farklı malzemeler kaplanabilir. PlasmaPlus® ile plazma polimerizasyon yöntemi şimdiden pek çok endüstriyel uygulamada yüzey kaplama amacıyla başarıyla kullanılıyor.

Openair® Plasma ile yüzey kaplama ilkesi
Yüzey ön işlemi ve plazma ile kaplama Plasmatreater AS400 laboratuar sisteminde.

Başarılı PlasmaPlus® uygulamalarına örnekler:

  • Plazma polimer nano kaplama ile ambalaj malzemelerindeki plastiklerin bariyer özelliklerinin iyileştirilmesi
  • PlasmaPlus® ile nano kaplama sayesinde üretimde yüksek düzeyde esneklik için uzun süre dayanan boyanabilirlik özelliği
  • PT-Release katmanları enjeksiyon döküm için kalıptan çıkarma katmanları olarak, parçalar üzerine silikon içeren ayraç madde uygulanmak zorunda kalmaksızın çok sayıda süreç tekrarına olanak tanır.
  • PT Bond kaplamaları yapıştırma derzinin uzun ömürlü yapışmasını sağlar.
  • PlasmaPlus® ile yapılan korozyona karşı koruyucu kaplamalar korozyona neden olan elektrolitlere karşı iyi bir bariyer etkisiyle – özellikle de alüminyum alaşımlarda – son derece yüksek ve uzun ömürlü korozyon koruması sağlarlar.

ZF TRW Automotive

Kromsuz koruma

Küresel çapta faaliyet gösteren ZF TRW Automotive, alüminyum bir motor pompa ünitesinin hazırlama işlemleri için ıslak kimyasallar kullanmak yerine PlasmaPlus® ile korozyon önleyici bir kaplamayı tercih etti.

Referans Hikayeleri Okuyun

Almanya Federal Eğitim Bakanlığı (BMBF) Konfederasyonu Projesi PROTECT-SELECT

PlasmaPlus® bariyer kaplaması ile elektronik parçaların seçici korozyon koruması

PlasmaPlus® yöntemi ile elektronik yapı elemanlarını ve özellikle iletken plakaları kullanıldıkları yere bağlı olarak korumak için ince, şeffaf, izole eden plazma polimer, eskimeye karşı koruyucu katmanlar başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Referans Hikayeleri Okuyun

/Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung, /Plasmaplus, /NanoBeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/NanoBeschichtung

ilgili basın makaleleri

Daha fazla malzeme kombinasyonu, daha az maliyet

Kunststoffe international (01/2020)
belgeyi aç

Güvenlik faktörü olarak yapışma

YEARBOOK OF SEALING AND GASKET TECHNOLOGIES 2020
belgeyi aç

Çığır açan karar: Güvenlik faktörü olarak yapışma

ALUMINIUM-PRAXIS (Kick-Off Edition 11/2019)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.