Mobilya üretiminde en çok arananlar dokunuşu ve görünüşü iddialı olan kaliteli parçalardır. Hafif yapı ve işlevsel mobilya geliştirme gibi konular tasarımda geniş bir serbestliğin önünü açarlar ve yani malzeme kombinasyonları ile akıllı üretim yöntemleri isterler. Beklentiler artarken, aynı zamanda maliyet açısından verimli üretim yöntemlerinin uygulanması çok önemli bir faktördür. Buna bir de – VOC (volatile organic compounds) direktifi uyarınca – çevre dostu, emisyonsuz mobilya parçaları gereksinimi eklenir.

Plasmatreat mobilya endüstrisi sektörünü iyi bilir. Dünyanın önde gelen mobilya üreticileri ve yan sanayi birliği IGEL (Interessengemeinschaft Leichtbau e.V.) üyesi olarak müşterilerimizle birlikte yüzey işleme için yenilikçi ve veremli yöntemler geliştiriyoruz – hafif yapıda pek çok ürün ancak bu yoldan mümkün olabilmektedir.

Örneğin MDF, WPC, PVC, PP veya ahşap malzemelerin plazmayla hazırlanmasında Openair® plazmanın basit fiziksel prensibi sayesinde en yüksek düzeyde yüzey aktivasyonu elde edilir.

Mobilya üretimi için diğer avantajlar:

  • Alternatif malzemelerin kullanımı (örn. geri dönüştürülmüş maddeler)
  • Yapıştırıcıların uygulama alanının genişletilmesi
  • Mobilya kenarlarının plazmayla kapatılması gibi yeni, yalın üretim yöntemleri
  • Üretim sırasında değişmeyen kalite, daha az ıskarta
/Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel, /Moebel, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel, /Tags/Konsumgueter, /Tags/Konsumgueter/Moebel

ilgili basın makaleleri

“Tamamen özel seri üretim” – UV mürekkep püskürtmeli baskıda plazma

WORLD OF PRINT (10/2017)
belgeyi aç

"Yuvarlak bir başarı": UV dijital baskıda yapışkanlığı döner plazma sağlıyor

KUNSTSTOFFE international (6-7/2017)
belgeyi aç

Cover story:
Hibrit teknolojisi – Kıstas olarak yapışma

IST (International Surface Technology 1[3]/2017)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.