Atmosferik plazma teknolojisinin engin potansiyelleri

Openair® plazma işleme yenilikçi, yeni üretim süreçleri, malzeme kombinasyonları ve ürünler için yeni koşullar yaratmaktadır. Plasmatreat tanınmış enstitülerle birlikte gelecekteki kullanım alanlarını yoğun olarak araştırmaktadır. Endüstriden müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile durmaksızın yeni çözümler ve endüstriyel uygulamalar geliştiriyoruz.

 • Yeni malzeme özgürlüğü

  Openair® plazma teknolojisi, hammadde ve malzeme verimliliği, enerji tasarrufu ve zararlı maddelerle kimyasallardan kaçınma yönünde durmadan artan gereksinimler bakımından endüstriye hareket olanağı sunar. Üretim sektöründe malzeme maliyetleri, demea (kaynak: Alman Malzeme Verimliliği Ajansı) verilerine göre yaklaşık %45,4 ile, personel maliyetlerinin de önünde, uzun ara en büyük maliyet grubunu teşkil ediyor.
  Şimdiye dek birbirleriyle uyumsuz malzemeler artık Openair® plazma işlem sayesinde ilk kez endüstriyel üretimde birbirleriyle birleştirilebiliyorlar. Örneğin apolar plastiklerin boyanacak ve yapıştırılacak yüzeylerine seçici olarak takip eden işlemde gerekli özellikler kazandırılabiliyor. Alternatif, daha uygun maliyetli, daha hafif veya daha dayanıklı malzemeler ve hatta geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılabiliyor. Yeni bir malzeme özgürlüğü doğuyor.
 • Nano kaplamayla yeni işlev özellikleri

  PlasmaPlus® nano kaplamayla her uygulamaya özel, malzeme yüzeyinin mikro yapılarına kadar işlevsel kaplama uygulanabilir. Bunun sonucunda malzemelere tamamen yeni özellikler kazandıran son derece etkili katmanlar elde edilir. Seçici olarak işlev kazandırılmış yüzeylerin uygulanması yarının ürünleri için tamamen yeni başarımlar anlamına gelir.
  Ugulamalar elektriksel iletkenlikten bariyer tabakalarına ve farmasötik etkili işlevsel kaplamalara kadar uzanmaktadır.
 • Yeni çevre dostu yöntemler ve son ürünler

  Kuru Openair® plazma teknolojisi sayesinde pek çok ıslak kimyasal süreçlere gerek kalmaz. Plazma ile hassas temizlik şimdiden bütün yıkama süreçlerinin yerini aldı, bu sayede enerji yoğun kurutma işlemlerine de gerek kalmıyor.
  Son derce etkili plazma aktivasyonu çevreye ve sağlığa zararlı yapıştırma ajanlarını ve primerleri gereksiz kıldı. Belirgin düzeyde iyileştirilen yapışma kabiliyeti sayesinde alternatif, sıklıkla su bazlı, VOC içermeyen boya ve yapıştırma sistemleri uygulanabiliyor.
  Böylece Openair® plazma uygun maliyetli olduğu kadar çevre dostu da olan yeni üretim süreçlerini ve zararlı madde içermeyen ürünleri mümkün kılıyor.
 • Plazma teknolojisi ile inovasyon: Tüm endüstri sektörleri için yeni uygulamalar

  Openair® plazma teknolojisinin uygulama spektrumu sonsuzdur. Çoğu endüstri sektörlerinde atmosferik plasma ile işlem yapılması sağlam bir yer edindi bile. Diğer sektörlerde – örneğin Life Sciences ve yeni enerjiler gibi veya havacılık ve uzay gibi – yeni uygulama çözümleri yoğun olarak araştırılıyor. Daha şimdiden, güneş pili hücrelerinde koruyucu kaplama, yakıt hücrelerinin geliştirilmesi ve yenilikçi karbon fiber hafif yapılar gibi alanlarda çığır açan başarılar elde edildi. İnsan cildinintedavisi yönünde yapılan ilk deneyler plazma teknolojisinin gelecek potansiyelinin enginliğini gösteriyor.
/Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /PotenzialeDerPlasmatechnik, /PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik, /Tags/Plasmatechnologie/PotenzialeDerPlasmatechnik-rechts

ilgili basın makaleleri

Alçak basınçlı plazma yerine Openair®-Plasma

SENSOR-MAGAZIN (3/2011)
belgeyi aç

Mobilya İmalatı:Plazma sıfır kenar izi yapar

DDS (5/2010)
belgeyi aç

Plazma teknolojisi sayesinde proses entegrasyon fırsatı

KGK (5/2009)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.