Cam gibi berrak, çizilmez yüzeyler: Plastik ve LCD ekranlar için Openair® plazma kaplama

Ekranlar üretimin son aşamasında özel bir vernik ile kaplanırlar. Bu kaplama çizilme dayanımının iyileşmesini ve PC (polikarbonatlar) veya PMMA (polimetilmetilakrilat) gibi başlangıç malzemelerinin yüzey kalitelerini iyileştirir.

Saydam çizilmez kaplamanın yapışmasını sağlamak için yüzey işlem uygulanması gerekir. Openair® plazma bunun için bir hat içi süreç sunar ve böylece zahmetli alçak basınç plazma işlem uygulamasının yerini alır.

Ekran üretiminde bunun anlamı, süreç zincirinin belirgin düzeyde sadeleşmesi ve buna bağlı olarak fire oranının büyük ölçüde azaltılmasıdır.

GfO (Nanogate Group)
Gesellschaft für Oberflächentechnik AG

Kaplama işleminden önce ekran camlarına hat içinde ön işlem uygulanması

Openair® plazma sistemi, 2007 yılından beri GfO AG'de sürekli olarak kullanılmaktadır. Burada her yıl PC veya PMMA'dan üretilmiş olan yüz binlerce ekran camına Hardcoat (sert katman) kaplamasından önce atmosferik plazma işlemi uygulanmaktadır

Referans Hikayeleri Okuyun

/Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Displays, /Displays-rechts, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts, /Tags/Elektronik/Displays, /Tags/Elektronik/Displays-rechts

ilgili basın makaleleri

Folyo yapışmazsa - Dokunmatik folyo yapıştırmada sorun giderici olarak plazma

DICHT! (Nr. 3 [9]/2016)
belgeyi aç

Otomotif sektöründe kabarcıksız folyo yapıştırmayı plazma sağlıyor

POLYSURFACES 3(5)/2015
belgeyi aç

Plazma bağlıyor

PLASTVERARBEITER (10/2014)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.