Binaların ısı yalıtımı birincil enerjinin tasarruf edileceği en büyük alanlardan biridir. Bunun için modern yöntemler bina giydirme ve sandviç panellerle yalıtımdır. Bu şekilde kışın binaların ısı kaybı azaltılır ve ısınma maliyetleri düşer. Buna karşın bu yalıtım yazın konutların, iş binalarının ve depoların istenmeyen düzeyde ısınmasını engeller.

Büyük hacimli binaların yapımında yalıtıcı poliüretan çekirdekli, çelik örtü katmanlı sandviç üstyapılar kullanılır. Bu sandviç elemanlar ısı yalıtımının yanı sıra dış duvar olarak statik işlev üstlenir ve aynı zamanda üzerine kapı ve pencereler açılabilir. PUR köpüğün örtü katmanına güvenle yapışması ise bu türden bir bina duvarının statik özelliğini büyük ölçüde iyileştirir.

Özellikle R141 itici gaz, Pentan ve itici olarak su kullanılan köpüklerin kullanılmaya başlanması ve bununla birlikte iklim açısından sakıncalı olan R11 itici kazın kullanımdan kaldırılması PUR köpüklerin örtü katmanına yapışmasında ciddi sorunlara yol açtı.

Paneller üzerindeki geniş yüzeyli Openair® plazma hazırlığı PUR köpüğün plastik, cam ve metal üzerine yapışmasını belirgin bir şekilde iyileştirir (yüzey aktivasyonu yapan plazma sistemleri). Plazma teknolojisi günümüzde tüm dünyada panel üreten kontinü çift bantlı tesislerde ve diskontinü tesislerde büyük bir başarıyla uygulanmaktadır.

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.