Atmosfer basıncı koşulları altında hat içine entegre edilebilen plazma teknolojisi pek çok endüstriyel uygulamada üretim süreçlerinin tamamen yeniden tasarlanabilmesi olanağı sağlar (süreç iyileştirme). Yüzey hazırlığı tamamen kuru gerçekleştiğinden, bu alanda da enerji tasarrufu için büyük potansiyel bulunmaktadır. Enerji yoğun kurutma süreçlerine gerek kalmaz. Ayrıca çok sayıda zehirli kimyasal maddenin kullanımından ve bertaraf edilmesinden kaçınılabilir.

Kurutma süreçlerinden kaçınmak için yıllardır uygulanan başarılı bir yöntem de malzemelerin plazma kaplanmasıdır. Plazma kaplamalar ek işlevlere olanak tanırlar ve boya vs. kullanılan geleneksel kaplama yöntemlerine kıyasla çok daha düşük maliyetle gerçekleştirilebilirler.

Plazma kaplama şimdiye dek örn. PVD ve sputter süreçlerinde alçak basınç yöntemiyle gerçekleştirilmekteydi. PlasmaPlus® ile kombine edilmiş Openair® plazma yöntemiyle şimdi özel basınç odalarına gerek kalmaksızın normal basınç altında da bu işlem yapılabilmektedir.

Atmosferik PlasmaPlus® yüzey kaplama

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.