Yapıştırma, laminasyon, kaşe veya boyama gibi işlemlerde farklı malzemeler birleştirilirken yüzey gerilimi ve yüzey temizliği güvenilir bir yapıştırma için son derece önemlidir. Malzemeler, yapışma özelliklerinin iyileştirilmesi için üretim süreci içinde sıkça, gerekli olan belirli bir işleme sıcaklığına getirilir. Bunlar genelde çok enerji yoğun süreçlerdir. Buna karşın plazma işlem yalnızca yüzey hazırlığı için çok etkili bir yöntem olmakla kalmayıp aynı zamanda enerjiden de tasarruf eden bir alternatiftir.

Openair® atmosferik plazma kullanımı pek çok uygulamada çalışma sıcaklıklarının belirgin düzeyde azaltılmasını sağlar. Isıtma süreci çoğunlukla çok kısalmakta ve hatta tamamen ortadan kaldırılabilmektedir. Aynı durum alternatif kaplama sistemleri (örn. UV altında sertleşen sistemler) kullanımı durumunda kurutma fırınları için geçerlidir.

Bobin kaplama sürecinden bir başarı örneği: Openair® plazma temizliği (hassas temizlik) ve plazma aktivasyonu sayesinde UV altında kuruyan boyaların kullanılması olanaklıdır. Bütün tesis konfigürasyonu geleneksel tesis boyutunun %25’ine düşmektedir.

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.