Tailored Blank malzeme yapıştırma – güvenli tutunma, yapısal güçlendirme, daha az parça ağırlığı

Tailored Blank malzemeler farklı kalınlıkta ve güçte çeşitli malzeme katmanlarından üretilen ve otomobil dış parçalarının üretiminde yarı mamul olarak kullanılan metal tabakalardır. Bu metal tabakalar daha sonra büyük yüklere maruz kalacak olan noktalarda ek malzeme katmanları uygulanarak güçlendirilirler.

Yapıştırıcı kullanılarak ayrıca yapısal güçlendirme sağlanır. Bu süreç aşamasında Openair® plazma ön işlem malzeme katmanlarının güvenli yapışmasını sağlar. Bu kombinasyonun avantajları parça ağırlığının az olması ve çarpışma güvenliğinin daha yüksek olmasıdır.

 

Almanya Federal Eğitim Bakanlığı (BMBF) Konfederasyonu Projesi EFFICOAT

Otomobillerin geleceği - hafif yapı ve plazma kaplama ile yeni malzeme bileşimlerine

Otomobil üretiminde geleneksel sac yapı şeklinin yerini yeni hafif yapı teknolojileri alıyor. Bununla birlikte ilave olarak önemli ölçüde kaynak tasarrufunda bulunulacak. Bir plazma kaplama ile yeni kompozit malzemeler, solvent bazlı primerler olmadan güvenilir bir şekilde yapıştırılabilmektedir.

Referans Hikayeleri Okuyun

/KfzAussenteile, /KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile, /Tags/Automobilbau/KfzAussenteile-rechts

ilgili basın makaleleri

Cockpit Audi Q5 – Plazma, maskelemenin yerini alıyor

BP&R (British Plastics & Rubber, 5/2011)
belgeyi aç

Sa(v)fe with Plasma - Plazma ile hem tasarruf, hem güvenlik

PROCESS CLEANING (5-6/2009)
belgeyi aç

Otomobil boyama: Kaplama hatalarını kolayca ortadan kaldırın

JOT (4/2009)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.