Enjeksiyon dökümde dünyada ilk: Yalnız Openair® plazma sayesinde yapışmaz PUR

PUR köpükler “doğaları” gereği enjeksiyon kalıbına yapışıp kalma eğilimindedir. Bunu önlemek için genelde kalıpların iç kısımlarına ayraç maddeler uygulanmaktadır, ancak bunlar da kısmen bitmiş plastik parça üzerine yapışmaktadır. Buna alternatif olarak kalıcı bir kaplama uygulanır, ancak bunun için de kalıbın sökülmesi, uzman firmaya sevk edilmesi ve ardından yeniden montajı gerekmektedir. Pahalı ve çok zaman alan bir süreçtir.

Werkzeug mit Antihaft-Beschichtung
Yapışmaz kaplamalı kalıp
Auftragen der Antihaftschicht
Yapışmaz kaplama uygulanması

Atmosferik plazma teknolojisinde piyasa lideri Plasmatreat GmbH şirketi ile sistem ortağı, köpük yalıtım sistemlerinde mühendislik uzmanı CeraCon GmbH, K 2010 fuarında yeni geliştirilmiş bir yapışma önleyici çözüm tanıttılar. Atmosferik Openair® plazma teknolojisinin doğrudan enjeksiyon kalıbı içinde katman uygulama ve rejenerasyon yoluyla poliüretanın ayraç madde olmaksızın işlenmesini nasıl olanaklı kıldığını gösterdiler. PlasmaPlus® kaplama yöntemiyle plazmaya bir organik silisyum bağ katılır. Plazma içindeki yüksek enerjik uyarım yoluyla bu bağ parçalanır ve cam benzeri bir katman olarak yüzeye çökelir.

Yapışma önleyici etki sadece kalıp yüzeyindeki plazma polimerizasyon sayesinde oluşur. Bu çevre dostu yöntem sayesinde ıslak kimyasal ayraç maddeler tamamen ortadan kalkar ve yeniden kaplama için kalıbın sökülmesine gerek kalmaz, çünkü yıpranan katmanların sökülmesine gerek yoktur. Bunların rejenerasyonu da ilk kez olarak doğrudan enjeksiyon kalıbı içinde gerçekleşebilmektedir.

/Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung, /Plasmaplus, /Funktionsbeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung, /Tags/Plasmabehandlung/Plasmaplus, /Tags/Plasmabehandlung, /Tags/Plasmabehandlung/Funktionsbeschichtung

ilgili basın makaleleri

PlasmaPlus®:
Plazma ile yeni kalite standartlarına

WOMAG (6/2019)
belgeyi aç

POLYMER COMPOSITES 2019 –
Otomotiv sektöründe yapıştırma süreçlerini plazma optimize ediyor

POLYMER COMPOSITES 2019
belgeyi aç

Bobin Kaplama:
Plazma; kimyasal hassas temizliğin yerini alıyor

ALUMINIUM-PRAXIS Special (01[5].2019)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.