VOC içermeyen kaplama sistemleriyle otomobil iç parçalarının üretilmesi için plazma ön işlem

Otomobil iç mekanlarındaki pek çok plastik yüzey daha iyi bir dokunuş hissi vermesi ve gürültüyü yutması için kaplama yoluyla iyileştirilir. Otomotiv endüstrisine yönelik önemli bir beklenti de otomobilin iç mekanında solvent salımının büyük ölçüde azaltılmasıdır. Bu nedenle mümkün olduğunca PU (poliüretan) bazlı ve/veya UV kaplama kullanılır. Ancak bu VOC içermeyen kaplama sistemlerinin tutunması büyük bir yüzey gerilimi gerektirir, bu da etkili ve homojen ön işlem ile elde edilebilir.

Direksiyon simidi kapağı

Plazma ön işlem bu alanda yüzey aktivasyonu için kolay bir yöntemdir. Bu süreçte robotlardan ve döner Openair® plazma nozüllerinden oluşan bir ünite üretim hattı içine doğrusal olarak entegre edilir. Plazmayla ön işlem süreleri – örn. direksiyon simidi kapaklarının kaplanmasından önce – parça başına 10 saniyeden kısadır.

/KfzInnenteile, /KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile, /Tags/Automobilbau/KfzInnenteile-rechts

ilgili basın makaleleri

Plazma ile seri üretime hazır

KUNSTSTOFFE (10/2011)
belgeyi aç

Plazma sayesinde başarılı kriz yönetimi

ADHÄSION (10/2011)
belgeyi aç

Plazma ön hazırlığı kavlamanın yerine geçiyor

PLASTVERARBEITER (10/2011)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.