AntiCorr® kaplama teknolojisi – Metaller için korozyona karşı seçici koruma

AntiCorr® atmosferik basınçlı plazmada çeşitli metallere uygulanan bir korozyon önleyici kaplamadır.
Bu kaplama, PlasmaPlus® sistemine dahil edilebilen bir dizi kaplama arasında yer alır.

 

AntiCorr® kaplamanın başlangıç malzemesi olarak plazmaya bir organosilikon bileşik eklenir. Plazmanın içinde yüksek enerjiyle uyarıldığında bu bileşik parçalara ayrılır ve camsı bir kaplama şeklinde yüzeyde birikir. Her malzeme için en iyi sonucun alınmasını sağlamak için AntiCorr® kaplamanın kimyasal bileşimi uygulamaya göre değiştirilebilir. AntiCorr® kaplama, nitelik bakımından düşük basınçlı plazma kaplamaya benzerdir. 

AntiCorr® kaplamanın belirleyici avantajı, gerekli olmayan yerler de dahil bileşenin tamamının işlenmesi yerine seçici bir şekilde yalnızca istenen bölümlerinin işlenmesidir.

Ne kadar etkili olduğunu göstermek için AntiCorr® kaplama genellikle otomotiv endüstrisinde kullanılan bir pres döküm alüminyum alaşımı olan AlSi12 (Fe) alaşımına uygulanmıştır. Test numuneleri, DIN ISO 9227'de öngörülen tuz püskürtme testi koşullarında 720 saatlik bir test çevrimine tabi tutulmuştur. 

 

ÖZELLİKLERİ VE
AVANTAJLARI

AntiCorr® 

  • korozyonu önler katı ve sıvı contalar (FIPG) için uygundur hat içinde kullanıma uygundur ara depolama gerekmez çok yönlü düşük maliyetli çevre dostu ve geri dönüştürülebilir şeffaf dirençli

Discover the revolutionary speed of testing with Plasmatreat's AntiCorr® Test Fluids

Basis for this measurement method is the reduction of copper ions in the copper sulphate solution with simultaneous oxidation of the metal surface.
A drop of this solution is applied on to the surface to be tested. Subsequently the exact time until the first visible electro-chemical (formation of gas bubbles) reaction is measured.
After examination, dark red (copper) to black (ferrite) changes of color are apparent on porous points of the protective layer.
Within seconds, visible results emerge, offering a rapid and reliable indication of the coating's success against corrosion. This cutting-edge approach transforms the assessment process, providing efficiency without compromising accuracy.

Order your Test Fluids now

Discover our AntiCorr® coating technology on site:

Etkinlik yok.