Odak noktası: PlasmaPlus® Plasmatreat'te Araştırma ve Geliştirme

Şirketin kuruluşundan beri inovasyon konusu, Plasmatreat'in tüm faaliyetlerinde odak noktasını oluşturmuştur. Bugün de, yeni plazma teknolojilerinin ve uygulamalarının geliştirilmesi en temel görevimiz olmaya devam etmektedir. Günbegün müşterilerimizin fikirlerini ve beklentilerini göz önünde bulundurarak, onlar için aktif bir şekilde özel araştırma ve geliştirme projeleri yürütmekteyiz. Bu şekilde çığır açan süreçlerin ve ürünlerin geliştirilmesine önemli bir katkı sağlamış oluyoruz.

Plasmatreat personelinin %10'dan fazlası Araştırma ve Geliştirme alanında çalışıyor

Plasmatreat'te Araştırma Geliştirme, fiziksel temelleri, elektronik gelişimini ve süreç mühendisliğini kapsamaktadır. Bu nedenle ön işlem sektöründe müşterilerimize ve iş ortaklarımıza temel ilkelerden donanım geliştirmeye ve kimyaya varıncaya kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunan tek şirketiz.

İş ortağı ağımız

Plasmatreat geçtiğimiz yıllar içinde bilinçli bir şekilde girişimcilerden, eğitim ve araştırma kurumlarından, fon kuruluşlarından, çıkar gruplarından ve birliklerinden oluşan yenilikçi bir ağ oluşturmuştur.

Burada Ar-Ge ortaklarımızın kısa bir özetini bulabilirsiniz

Yeni araştırma projeleri için PlasmaPlus® nano kaplama kullanan uluslararası enstitüler

Uluslararası araştırma enstitüleri ve üniversitelerle sıkı bir iş birliği içinde çok sayıda araştırma projesine dahil olmayı başardık. Plasmatreat, işlevsel yüzeyler üretmeye yönelik PlasmaPlus® nano kaplama yöntemini Fraunhofer İmalat Teknolojileri ve Uygulamalı Malzeme Araştırmaları Enstitüsü (IFAM) ile yakın iş birliği halinde geliştirdi. VDI (Alman Mühendisler Birliği), dünyanın en prestijli endüstriyel teknoloji etkinliği olan Hanover Fuarında yenilikçi PlasmaPlus® kaplama teknolojisi için "2012 Alman Endüstri Ödülü"nü verdi.

PlasmaPlus® , tamamen yeni birçok işlevsel kaplama, malzeme kombinasyonu ve üretim süreci geliştirme olanağı sağlar. Plasmatreat, yeni malzeme deneyleri ve parametrelerin tayini için Plasmatreater AS400 laboratuvar sistemini lanse etti.

Fransız CREPIM Araştırma Enstitüsü, bu laboratuvar sistemini ateşe dirençli malzemeler ve formüller geliştirmek için kullanıyor. Almanya Federal Eğitim ve Araştırma bakanlığının iki ortak projesi olan EFFICOAT ve PROTECT-SELECT için hafif yapılı yeni malzeme kombinasyonlarını araştırmak ve yüksek verimli korozyon koruyucu kaplamalar geliştirmek amacıyla PlasmaPlus® teknolojisi kullanılıyor.

Araştırma ve Geliştirme bağlantıları

Magnus Buske

CEO

+49 5204 9960 0

Dhia Ben Salem

PhD Dhia Ben Salem

Group Leader Research

+49 5204 9960 1312

Daphne Pappas

Dr. Daphne Pappas

Director, Applications / R&D

+1 6505961606