İş ortağı ağımız

Plasmatreat geçtiğimiz yıllar içinde bilinçli bir şekilde girişimcilerden, eğitim ve araştırma kurumlarından, fon kuruluşlarından, çıkar gruplarından ve birliklerinden oluşan yenilikçi bir ağ oluşturmuştur. Hepsinin bir ortak noktası var: yüzey işlemi konusunda yeni, iyi fikirler aramak. Teknoloji ve inovasyon uzmanlarımız, çeşitli alanları iyi bilirler ve sürekli yeniden yeni fikirlere hayat vermek için birçok beceriyi bir arada kullanırlar.

Plasmatreat Academy'de düzenlediğimiz etkinliklerde iş ortağı ağımızdan yararlanabilir ve kendilerini örneğin ortak ağ oluşturma etkinliklerine davet edebiliriz. İster sadece fikir edinmek, ister kafa dengi insanlarla fikir alışverişinde bulunmak ya da isterse şu anda yaşadığınız bir zorluk ya da sonraki inovasyon projeleriniz için destek ve yetkin bir iş ortağı bulmak için olsun hiç fark etmez; etkinliklerimizden birine katılmaya mutlaka değer.

 

Endüstri ortaklarımız          Araştırma ve Geliştirme ortaklarımız

Reinhold H. Dauskardt

Stanford University - Ruth G. and William K. Bowes Professor

Our research at Stanford depends significantly on fruitful collaborations with industry partners, and I can say easily that Plasmatreat has been a close partner and collaborator in our efforts. We very much look forward to continuing our work together.

- Reinhold H. Dauskardt, Stanford University - Ruth G. and William K. Bowes Professor

Başarılı endüstri ortaklıkları

Endüstrideki ortaklarımızla başarılı bir şekilde birlikte çalışıyoruz. Plazma teknolojimizi endüstride uygulamak ve en iyi çözümleri sunmak, yol gösterici ilkelerimizden biridir. Bunu başarmak için müşterilerimizle el ele veriyoruz.

Partnership between Plasmatreat and Venjakob replaces costly film wrapping process

Openair-Plasma technology in the Dept. of Materials Science and Engineering

Reliable corrosion protection for aluminum housings in e-mobility

Ev aletleri ve elektronik cihazların çevre dostu üretimi

In close cooperation with Plasmatreat, TF Automation has developed and manufactured two stand-alone plasma systems for pretreating door handle…

Mamur Teknoloji, Openair-Plasma teknolojisi ile uzun süreli stabil plastik-cam bağlantıları elde etmek için astarın yerini almıştır.

Plasmatreat manufactures production cells including an automated solution

Inline pretreatment of displays before painting in the automotive industry.

En ilham verici Ar-Ge projelerimiz

Başarı elde etmek için bilim dünyasından ortaklarımızla birlikte çalışıyor, enstitülerle ve üniversitelerle araştırmalar yapıyoruz.

CREPIM inovasyonları

Fransız CREPIM Enstitüsü, yangından korunma düzenlemelerine tabi her türlü endüstride kullanılan alev geciktirici malzemeler konusunda araştırmalara yoğunlaşmaktadır. Laboratuvarlarında çok farklı substratların ateşteki davranışını iyileştirmek için PlasmaPlus® polimerizasyon kullanıyorlar.

Yenilikçi yangından korunmayı keşfedin

Hafif malzemede plazma işlem

Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı

EFFICIAT projesi: Otomobil endüstrisinde geleneksel sac metal ile üretim yerine yeni, hafif teknikler kullanılmaya başlıyor. Plazma kaplama ile çözücü bazlı astarlar kullanılmadan bile yeni kompozit malzemeler güvenilir bir şekilde yapıştırılabiliyor.

PROTECT-SELECT projesi: PlasmaPlus® ile elektronik bileşenlerin seçilen alanlarını korumak için yıpranmaya karşı koruyan ince, şeffaf plazma polimer yalıtım kaplamaları başarılı bir şekilde uygulanabiliyor.

Ortak yürüttüğümüz projeleri keşfedin

Fraunhofer IFAM

Plasmatreat, 1990'lı yılların ortalarından bu yana endüstriyel yapıştırma teknolojilerinde Avrupa'nın en büyük bağımsız araştırma kuruluşu olan Fraunhofer IFAM ile ortaklaşa geliştirilen birçok projenin yolunu açan stratejik bir ortaklık yürütmektedir. 

Öncü çalışmalardaki ortaklarımızı keşfedin

Freudenberg Forschungsinstitute KG

Freudenberg Forschungsdienste KG, çevre dostu ve kaynakları koruyan bir yöntem olduğundan dolayı plazma teknolojisini yüzeylerin modifikasyonu alanında geleceğin teknolojisi olarak görüyor.

Openair-Plasma® kullanımıyla doğan olanakları keşfedin

Plasma Nano-Tech (Environment Park S.p.A.)

İtalyan Environment Park Bilim ve Teknoloji Merkezindeki plazma araştırmacıları, Plasmatreat ile yakın iş birliği içinde Openair-Plasma® ve PlasmaPlus® teknolojilerini kullanarak kayak endüstrisinde çığır açan bir yöntem geliştirmeyi ve patentini almayı başardılar.

PlasmaSki araştırma projesini keşfedin

Paderborn Plastik Teknolojileri Bölümü

Plastik bileşenlerin görünüşü, dokunuşu ve işlevi bakımından artan talepler, çok bileşenli enjeksiyon döküm yönteminin daha da geliştirilmesini gerektiriyor. Farklı bileşenlerin uyumluluğunun artırılması, süreç verimliliğinin optimize edilmesi ve aynı zamanda üretimde kaynakların korunması gerekiyor.

Araştırma projesini keşfedin

 

Erlangen-Nürnberg Üniversitesi

Çok bileşenli enjeksiyon döküm teknolojisi için plastik ve metal yüzeylerin Openair-Plasma® kullanılarak hat içinde aktive edilmesi sayesinde geçmişte hiç yapıştırılamayan veya yapıştırma işleminde birbirine çok az uyum gösteren plastik-plastik veya plastik-metal kombinasyonları sıkı bir şekilde kompozit malzeme halinde yapıştırılabiliyor.

Sağlam işlem zincirini keşfedin

wfk - Cleaning Technology Institute e.V.

Plasmatreat'in Alman bir araştırma enstitüsü olan wfk - Cleaning Technology Institute e.V. ile yürüttüğü yakın iş birliği sonucunda temizlik konusunda başarılı araştırma çalışmaları yapılıyor. Grafitilerin Openair-Plasma® ile temizlenmesi önceki yöntemlere göre hem çok daha çevre dostu olan hem de kaynak tasarrufu sağlayan bir alternatiftir.

"Graffiti" araştırma projesini keşfedin