Konformal kaplama öncesi plazma işlem, süreç aralığını uzatır ve mükemmel kalite sağlar

Elektronik bileşenlerin giderek daha fazla bir şekilde daha az kontrol edilebilir ortamlarda kullanılmasıyla birlikte (korozyona karşı) koruma ihtiyacını artırmaktadır. Otomotivde araçların iç mekanlarından motor bölmelerine, askeri ve havacılık donanımlarına varıncaya kadar elektronik aksamı korumak için konformal kaplama artık neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Devre kartlarının kullanım ömrü boyunca ve sonrasında gerekli performansı ve güvenilirliği sağlamanın tek yolu budur.
Openair-Plasma® ile ön işlem, süreç aralığını genişleterek ve kaplamanın kalitesini artırarak karmaşık konformal kaplama işlemine olanak sağlar.

Kaplamanın zorlukları

Konformal kaplama işlemlerinde sık karşılaşılan sorunlar portakal kabuğu etkisi, kabarcıklar, katmanlar halinde ayrılma, kaplamanın eşit oranda olmaması ve çatlaklardır. Bu sorunların nedeni kaplama malzemesi, devre kartı, bileşen kalitesi, fırın profili, kirler ve hatta uygulama yöntemleri olabilir.

Çözüm – Openair-Plasma®

Openair-Plasma® ile ön işlem bu zorlukları ortadan kaldırmaya yardımcı olur, son ürünün yüksek kaliteli ve güvenilir olmasını sağlar. Yüzey enerjisinin artması, kaplama malzemesinin daha eşit oranda akmasına olanak sağlar ve kabarcık oluşumunu önler. Kaplama adhezyonunun artırılmasıyla birlikte plazma hassas temizleme, katmanlar halinde ayrılmayı veya lehim boşalmasını güvenli bir şekilde önler.

AVANTAJLARI VE
ÖZELLİKLERİ

Openair-Plasma® teknolojisinin

  • Seçici: çalışma sırasında açma kapama Çevre dostu: ıslak kimyasallar gerekmez Uygun maliyetli: Yağsız basınçlı hava ile çalışır Hat içine entegre edilebilme: Plazma yöntemi konformal kaplama işleminden daha kısa sürdüğü için işlem süresi etkilenmez

Bir sonraki PlasmaTalks Web Seminerimiz ve Etkinlikler

Etkinlik yok.

Yaklaşan Fuarlar ve Etkinlikler

Fuarlarımızda ve etkinliklerimizde plazmayı yakından tanıyın!

Etkinlik yok.