Plazma işlem, hibrit bileşenlerin nem geçirmezliğini artırır

Plastik-metal bağları, yüksek voltaj hatlarından yüzeye montajlı bileşenlere (SMD) varıncaya kadar elektrik kontaklarını sabitlemek ve çevresel dış (hava durumu) koşullara karşı korumak için kullanılır. Koruma türleri, IP sınıflarına göre ayrılır.

Metal kontaklar kalaylı alaşımlarda, alüminyumdan, bakırdan veya hatta altın kaplamadan meydana gelebilir. Plastik-metal bağının çevresindeki alan, çok çeşitli kimyasalların etkisine açıktır. Metal yüzeyi polar ve sıvılara (örneğin su, gres ve yağ) yatkın olduğundan dolayı genellikle metal kontakların üzerinde bir nem filmi oluşur. Bu durum, kimyasal bağın adhezyonunu düşüren korozyona yol açabilir (altın hariç).

Plasmatreat, hem Aurora düşük basınçlı plazma tekniğini hem de Openair-Plasma® yöntemini kullanarak metal kontakların çevresinde korozyon ilerlemesini güvenilir ve dayanıklı bir şekilde önleyen çözümler geliştirmiştir.

Metal yüzeyi, plazma ile uygulanarak yüzeyi düzleştiren ve boşlukları dolduran nano ölçekte bir polimer katmanı ile kaplanır. Polimer kaplama, (kalıplama bileşiğinin genellikle PA veya PA6 gibi poliamid bazlı olduğu) enjeksiyon döküm ve ekstrüzyon işlemlerinde plastiğin yapışması için en iyi koşulları oluşturur.

Bir sonraki PlasmaTalks Web Seminerimiz ve Etkinlikler

Etkinlik yok.

Yaklaşan Fuarlar ve Etkinlikler

Fuarlarımızda ve etkinliklerimizde plazmayı yakından tanıyın!

Etkinlik yok.