Esnek elektronik bileşenler üretmek için Aurora plazma teknolojisi

Esnek elektronikler en çok rağbet gören ve hızla gelişen teknolojilerden biridir. Tüm dünyada tasarımcılar ve mühendisler kullanışlı ve çoğunlukla karmaşık fonksiyonlara sahip, akıllı, giyilebilir elektronik sistemler geliştiriyorlar. Bu uygulamalar radyo frekansıyla ürün tanımlamadan (ör. RFID fiyat etiketleri) sensörlere, organik ekranlara ve elektronik gazetelere kadar uzanmaktadır.

Bu heyecan verici ürünlerin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olmak amacıyla süreci, makineleri ve sistem entegrasyonunu daha da geliştirmek için hala çok yoğun çalışmalar gerekiyor. Plasmatreat, bu endüstriye yardımcı olmak için metal kontakların çevresindeki korozyon ilerlemesini önleyen yeni kaplama çözümleri geliştirmiştir. Bu da bu cihazları daha güvenilir ve dayanıklı bir hale getirir.

Esnek elektronikler genellikle R2R (rulodan ruloya) işlemlerden geçen yüksek performanslı, esnek polimerlerden yapılır. Bu malzemeler, esnek elektronik üretiminin maliyetini düşürür ve ürünün ağırlığını azaltır.

Plazma teknolojisi, yüzey işlemi için önemli, yeni bir enstrüman olarak kendisini gösteriyor:

  • Plazma aşındırma
    • Ultra ince polimer filmlerin üzerinde mikro yapılar oluşturmak için plazma aşındırma ve litografi kullanılır.
  • Plazma oksit giderme (indirgeme)
    • Plazmaya katılan proses gazları, parçanın yüzeyine gömülü oksijen atomlarıyla tepkimeye girerek bu atomları malzemeden temizler.
  • Plazma hassas temizleme
    • Gömülü kirler malzeme şeridine genellikle istenmeyen organik taşıyıcılar ile katılır. Bu kirleticiler, plazma temizleme yöntemiyle etkili bir şekilde giderilir. Bu yöntem, ıslanabilirliği de artırır ve böylelikle kabarcık ve hava boşluğu kalmadan akışkan kaplamalar uygulanabilir. Korona işlemden farklı olarak plazma is potansiyelsizdir ve yüzey fiziksel olarak zarar görmez.

Plasmatreat, düşük basınçlı plazma kullanarak polimer yüzeylerine ön işlem uygulama konusunda 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. Bu deneyim temizlemeyi, adhezyonun artırılmasını ve plazmayla bariyer kaplamaların ve iletken kaplamaların uygulanmasını kapsamaktadır. Silikon Vadisi'ndeki laboratuvarlarımızdaki bilim insanları, mühendisler ve teknisyenler üreticilerle ve tedarikçilerle yakın iş birliği içinde çığır açan yüzey işlemi çözümleri geliştirmektedirler.

Bir sonraki PlasmaTalks Web Seminerimiz ve Etkinlikler

Etkinlik yok.

Yaklaşan Fuarlar ve Etkinlikler

Fuarlarımızda ve etkinliklerimizde plazmayı yakından tanıyın!

Etkinlik yok.