Openair-Plasma® robot sistemleri

Plasmatreat robot sistemleri çok farklı geometrilerdeki ve boyutlardaki bileşenlere plazma işlem (aktivasyontemizleme), plazma kaplama ve yüzey sertleştirmesi sağlamak için patentli döner nozüllere sahiptir. Üretim süreci içine entegrasyon doğrusaldır, yani oda sistemleri yoktur. Parça üretim hattı içinde kalır ve plazma işlemden hemen sonra işlenmeye devam edilebilir. Bu sayede üretim süreçleri sadeleştirilir, hızlandırılır ve son derece düşük maliyetli olur.

Otomobil gösterge panellerini işleme

Otomobil gösterge panelleri gibi karmaşık bileşenler robotlu bir Openair® plazma sistemiyle hat içinde işlenir. Plazma işlem geniş alanları kapsayacak ya da yapıştırıcının uygulanacağı konturları hassas bir şekilde izleyecek şekilde ayarlanabilir.

Entegre uygulamalar için komple otomasyon çözümleri

 Openair-Plasma® ile donatılmış olan robot sistemleri, karmaşık uygulamalarda bile son derece yüksek hassasiyet sağlar. Openair-Plasma® robot sistemleri sağlamdır ve kullanımı kolaydır. Her uygulamaya özel olarak uyarlanan nozül yapılandırmasıyla yüksek çevrim sürelerine ve süreç hızlarına ulaşılabilir ve aynı zamanda Openair-Plasma® sayesinde her zaman tekrarlanabilir, son derece yüksek bir süreç güvenliği sağlanır.

Kuru plazma süreci son derece çevre dostudur ve zamandan tasarruf sağlar. Geleneksel ıslak kimyasal yöntemler ve zahmetli oda sistemleri tamamen ortadan kalkabilir.

Müşterilerimizle işbirliği içinde üretim sanayinde akla gelebilecek her uygulama için özel komple çözümler geliştiriyoruz. Buna bir örnek de plazma polimerizasyon için gereken tüm plazma bileşenlerinin kompakt bir şekilde entegre edilmiş olduğu Plasmatreat robot sistemidir.