Plastik, alüminyum veya EPDM profillerin hat içi ön işlemi için Openair® plazma sistemleri

Plastik, alüminyum veya EPDM gibi profil ve kalıplanmış parçaların yüzey işlemi alanında Openair-Plasma® önde gelen bir yöntemdir. Özelikle otomotiv endüstrisinde kısa bir süre içinde vazgeçilmez oldu. Mobilya endüstrisinde de Openair-Plasma® ör. profil sarma işlemlerinde ön yüksek süreç verimliliği sağlar.

Ekstrüzyon sırasında profillere plazma işlem uygulanması sayesinde plastikler ve elastomerler sonraki kaplama, giydirme, floklama, bant uygulama veya 2K ekstrüzyona hazırlanır.  Openair-Plasma® yöntemi substrat malzemesinin temizlenmesi ve aktive edilmesi için uygulanır. Hedefe odaklanan plazma ışını, hareketli nozül başlıkları ve robot kolların hat içine entegrasyonu sayesinde karmaşık profillerin de sorunsuzca ön işlemden geçmesi mümkündür.

Openair-Plasma® işleme sistemleri genelde 4, 8, 12 veya 16 plazma nozülüyle donatılmıştır ve kolayca mevcut üretim hattının içine entegre edilebilir.

 EPDM plazma işlem sisteminde çok küçük bir alana çok sayıda plazma nozülü entegre edilmiştir. Buna rağmen sistem kolay temizlenebilir, rahatça her iki taraftan da kullanılabilir, hareketli kapak sayesinde genişçe açılabilir ve bu sayede kolayca ayarlanabilir. Bu sistem toz ve sıcaklık dalgalanmaları olan çalışma ortamları için tasarlanmıştır.

 Dijital jeneratör teknolojisi (FG500x serisi) enerji verimli ön işlem, kolay kullanım ve tam sistem entegrasyonu sağlar.

ÖZELLİKLERİ VE
AVANTAJLARI

EPDM ekstrüzyonda
Openair-Plasma® sistemleri

  • Uygun maliyetli hat içi entegrasyon Fire oranlarında ölçülebilir azalma Plazma kontrol sistemiyle güvenilir süreç izleme %995 üzerinde kullanılabilirliğe sahip sağlam sistem teknolojisi Plazma nozüllerinin profile göre basit, tekrarlanabilir bir şekilde düzenlenmesi Kısa kurulum süreleri

Mobilya sanayinde profil işleme için özel Plasmatreat sistemleri

Openair-Plasma® mobilya ve pencere profillerinde etkili ön işlem olanağı sağlar. Plazma sistemi doğrudan kaplama sürecinde, film presleme istasyonunun hemen öncesinde hat içine entegre edilir. Bu plazma işlem normalde apolar olan profil yüzeylerinde çözücü içermeyen yapıştırıcıların güvenle kullanılmasını sağlar. Ayrıca yapıştırma ajanı (primer) uygulanmasına gerek kalmaz.

Bu uygulama için farklı döner nozüller kullanılır. Plasmatreat, müşterileriyle birlikte hem mobilya endüstrisi için hem de başka endüstriyel uygulamalar için plazma işlem alanında daima yen çözümler geliştirir. Profil sarmada Openair-Plasma® 'nın avantajı özellikle de güvenli ve kesintisiz süreç akışı ve sürecin kolayca tekrarlanabilir olmasıdır.