PFW70 ve PFW100 - geniş işlem genişliğinin tümünde doğrusal plazma yoğunluğu

PFW 70 ve PFW 100 plazma nozülleri, yoğun ve homojen işlem gerektiren uygulamalar için çok uygundur. Kimyasal ve fiziksel etkilerin bir arada kullanılması, işlemi çok verimli hale getirmektedir. Absorbe edilmiş hidrokarbonları giderir ve aynı zamanda yüzeye yakın bölgeleri aktive ederek ve organik bileşikler oluşturarak (işlevsel gruplar) yüzeyin ıslatılabilirliğini artırır. Plazma nozülleri temel olarak eş zamanlı olarak yüksek süreç hızı ve büyük işlem genişliği gereken durumlarda düzlemsel bileşenlere ve yüzeylere ön işlem uygulamak için kullanılır.

Sabit PFW70 ve PFW100 Plazma Nozülleri

PFW70 ve PFW100, yüzeye göre 200 m/dakikaya varan hızlarda çalışır ve her nozül homojen bir ön işlem sağlar. Ayrıca nozüllerin modüler düzeni sayesinde işlem genişliği esnek bir şekilde ayarlanabilir. Sadece minimum düzeyde ısıl etkiye sahip bu plazma nozülü, folyolar ve sentetik keçeler (nonwoven) gibi ısıya duyarlı malzemelerde ön işlem için çok uygundur.

PFW70 ve PFW100, yüksek süreç hızıyla büyük işlem genişliğine sahiptir

Bu sabit plazma nozülleri, nozül başına 70 veya 100 mm'lik büyük işlem genişliklerinde doğrusal plazma yoğunluğuyla ön işlem uygulamak için tasarlanmıştır. Yüzeyler, nozül çıkışında potansiyelsiz olan bir Openair-Plasma® ışınıyla işlenir. Nozülün içinde yüksek voltaj boşalmasıyla oluşturulan plazma, bir gaz akımı içinde işlenecek yüzeye taşınır.

Tipik uygulamalar

  • Baskı öncesi plastiklerde ön işlem
  • Baskı öncesi metal ve plastik filmlerde ön işlem
  • Sentetik nonwoven gibi tekstil ürünlerinde ön işlem
  • Büyük cam yüzeylerinde temizleme ve aktivasyon