ile plazma temizlikYüksek verimli yüzey ön işleme: Metal, alüminyum ve camda plazma temizlik

Atmosferik plazma ile kuru plazma temizliği malzemelerin hemen işlenmeye devam edilebilmesini sağlar. Bu uygulama temiz ve ekonomik bir genel süreç olmasını sağlar. Plazmanın yüksek enerji düzeyi sayesinde malzemenin yüzeyindeki kimyasal veya organik maddelerin yapıları seçici olarak kırılabilir. Hassas temizlik sayesinde hassas yüzeyler bile istenmeyen proses artıklarından tamamen temizlenebilir. Bunun sonucunda sonraki kaplama için en iyi koşullar elde edilir.

Yüzeyleri hassas temizlemenin çalışma şekli:

Atmosferik metale veya cama temas ettiğinde hassas temizleme etkisi olur. Bu malzemelerden oluşan çok hassas yüzeyler bile bu şekilde istenmeyen kirlerden tamamen arındırılabilir. Plazma ile hassas temizleme, substrattaki en küçük toz parçacıklarını bile temizleyebilir. Nano düzeyindeki kimyasal-fiziksel tepkime sayesinde sonraki süreçler için en iyi ön koşullara sahip, hassas bir şekilde tanımlanmış yüzeyler elde edilir. Yapıştırma, kaplama, boyama veya baskı öncesi yüzeylerin hassas temizlenmesi böylelikle çözücü içermeyen veya su bazlı modern sistemlerin kullanılabilmesini sağlar. Kimyasal astarlar veya ör. fırçalama gibi mekanik süreçler kullanarak ek ön işleme hiç gerek kalmaz. Bu da üretim sırasında VOC (volatile organic compounds: uçucu organik bileşikler, ör. hidrokarbonlar veya organik asitler) emisyonlarından kaçınmaya yardımcı olur. Buna ek olarak, atmosferik plazma ile temizlik kuru bir süreçtir. Bu durum, tüm malzemelerin derhal işlenebilmesi gibi çok büyük bir avantaj sunar ve böylelikle zamandan büyük bir tasarruf sağlar.

ÖZELLİKLERİ VE
AVANTAJLARI

Openair-Plasma®

  • %100 temizleme Seyreltme etkisi yok (sulu temizlemenin aksine) İlave sarf malzemeleri gerekmez (CO2 ışınıyla temizlemenin aksine) Yalnızca tepe noktaları yerine malzeme yapısındaki yüzey topografisinin tamamını temizleme (kum püskürtmenin aksine) İlave alan gerekmez – üretim hattı içine entegrasyon Ekonomik ve ekolojik olarak verimli yüzey ön işleme