Ticari araçlar üretiminde çevreye zararlı yapıştırma ajanları (primer) kullanmaksızın güvenilir yapısal yapıştırma için Openair® plazma aktivasyonu

Modern ticari araç üstyapıları daha düşük üretim maliyetleriyle daha yüksek öz dayanıklılık ve bağlantı noktalarında daha fazla sağlamlık sağlanması için yapısal olarak tamamen yapıştırılmaktadır. Bu bakımdan ticari araçlar endüstrisi yapısal yapıştırıcıların en büyük alıcıları arasındadır. Yapısal yapıştırmadan beklenenler nispeten yüksektir ve ancak güvenilir ve tekrarlanabilir ön işlem ile karşılanabilirler.

Yüzey aktivasyonu için Openair-Plasma® işlem uygulaması kamyon üretiminde mekanik pürüzlendirme ve çevreye zararlı astarlarla aktivasyon gibi geleneksel ön işlemlerin yerini başarıyla alıyor.

Araç üst yapıları üretiminde Openair-Plasma® 'nın avantajları:

  • Daha temiz süreç
  • Yüksek işlem hacmi
  • Tam otomatik ön işlem
  • ISO standartlarına uygun süreç izleme

Frigorifik Kamyon Dorseleri için Yapısal Yapışkanlı Yapıştırma: uzun ömürlü yapışma için güvenli adhezyon

Ticari araç üstyapıları iyi yalıtan kompozit sandviç elemanlardan oluşur. Frigofrik üstyapı komple kendi kendini taşıyan konstrüksiyondur ve köşeleriyle uzun kenarlarında takviye profilleriyle yapıştırılır.

Önde gelen frigorifik dorse üreticileri, yüksek seviyede homojen yapışma sağlamak için Openair-Plasma® ön işlemi tercih ediyorlar. Bu yöntem sayesinde zehirli primerlerin kullanımından tamamen kaçınılabilir. Buharlaşan solventler için pahalı geri kazanım sistemlerine yatırım yapılmasına artık gerek kalmaz.

Yük. Müh. Johannes Pierick

Schmitz Cargobull AG Kalite Kontrolü ve Uygulama Teknolojileri Müdürü

Sonuçlar mükemmel!

- Yük. Müh. Johannes Pierick, Schmitz Cargobull AG Kalite Kontrolü ve Uygulama Teknolojileri Müdürü

Yağmur ormanlarının korunması için: Openair® plazma karavanların iç donanımında yüksek kaliteli plastik alternatifleri sunar

Hafif konstrüksiyon yöntemi karavan üretiminde de son derece önemli bir kriterdir. Bu nedenle iç donanımda hafif ve neme dayanıklı malzemeler gereklidir.

Karavanlar için yüksek kaliteli iç donanımı bugün bile büyük ölçüde risk altındaki yağmur ormanları ağaçlarından (örn. abachi ağacı) üretilmektedir. Bu ağaçlar yetiştirilemez ve bunların kesilmesi de doğal yaşamı tahrip etmek anlamına gelir.

 Openair-Plasma® ile yüzey ön işlem sayesinde bileşenler poliüretan yüksek yoğunluklu köpük gibi alternatif malzemelerden üretilebilmektedir. Mobilyaların dekoratif özelliklerini karşılayabilmek için sert köpük elemanlar yüksek kaliteli mobilya filmleriyle kaşe edilir. Openair-Plasma® , astarlar gibi yapıştırma ajanları kullanmadan güvenli ve dayanıklı yapışma sağlar. Köpük PU parçalar yalnızca görünüm bakımından iddialı olmakla kalmayıp hafiflik ve uzun ömürlülük gibi özellikleriyle de tropik ağaçlardan kat kat üstündür.

Bir sonraki PlasmaTalks Web Seminerimiz ve Etkinlikler

Yaklaşan Fuarlar ve Etkinlikler

Fuarlarımızda ve etkinliklerimizde plazmayı yakından tanıyın!

Etkinlik yok.