Gözlük ve lens için işlevsel plazma kaplama

Gözlük lensleri genellikle her ikisi de hafif ağırlıklı olan ve kolay kırılmayan CR39 (bir tür termoset plastik) veya polikarbonat malzemeden üretilir. Sağladıkları avantajlara rağmen bu malzemeler nispeten yumuşak ve yansıtıcıdır. Bunlar yalnızca yüzey işlemi ve nano kaplama uygulandıktan sonra istenen özelliklere sahip olur. Bu uygulama sert, yansıma önleyici ve kir tutmayan bir yüzey oluşturur.

Yüksek kaliteli gözlük lenslerinin uygun maliyetli üretimi

Kaliteli gözlük lensi üretimindeki en büyük zorluk, uygun maliyetli bir şekilde seri üretimdir.

Düşük basınçlı plazma yöntemleri (çizilmez katman uygulaması) ve Openair® plazma yöntemleri (yansıma ve buğulanmayı önleyici kaplamalar) tek bir üretim hattında bir arada kullanılarak bu lenslerin üretimi tamamen otomatik hale getirilebilmektedir.

Kontakt lenslerde plazma işlem: En iyi oksijen geçirgenliği ve kaplama adhezyonu

Birçok kişi görüşlerini düzeltmek amacıyla veya kozmetik nedenlerle kontak lens takmaktadır. Bu nedenle yüksek konforlu ve özel işlevlere sahip yenilikçi kontakt lenslerin geliştirilmesinde sürekli ilerleme kaydedilmektedir.

 

Yenilikçi kontakt lensler: Homojen ıslatma, kaplama adhezyonu, kolay kalıptan çıkarma

Kontakt lenslerin gerektirdiği şeyler arasında hem iyi bir ıslanabilirlik hem de gözün korneasını beslemek için mümkün olan en iyi oksijen geçirgenliği yer alır. Yüksek konforlu yeni nesil kontakt lensler, hibrit kontakt lenslerdir: Boyutları değişmez ve yumuşak bir yüzeye sahiptir.

Düşük basınçlı plazma teknolojisi sayesinde kontakt lenslerin ve göz için lenslerin yüzeyine seçici bir şekilde işlev kazandırılarak

  • en iyi oksijen geçirgenliği tanımlanabilmekte, ıslanabilirliğin artırılmasıyla (özellikle de silikon hidrojel lenslerde, gaz geçirgen sert lensler) en iyi şekilde kayması sağlanabilmekte, yeni malzeme kombinasyonları kullanılabilmekte, üretim süreci optimize edilebilmektedir (kalıplama sürecinde kolay kalıptan çıkarma)

Bir sonraki PlasmaTalks Web Seminerimiz ve Etkinlikler

Yaklaşan Fuarlar ve Etkinlikler

Fuarlarımızda ve etkinliklerimizde plazmayı yakından tanıyın!

Etkinlik yok.