Birinci Sınıf Kalite ve Görünüm – Cep Telefonları için Openair-Plasma® Ön İşlem

Tüketici elektroniğinde satın alma kararı için günümüzdeki başlıca faktörler, teknik işlevlerin yanı sıra, tasarım, görünüş ve dokunuştur.

Mobil telefonlarda gövdenin yüksek kaliteli tasarımı önemli bir rol oynar. Üreticiler kalite ve modelin yanı sıra artık çevre dostu üretim teknolojilerine ve VOC (Volatile organic compounds) içeren maddelerden kaçınmaya önem veriyorlar.

Openair® plazma işlem mobil telefon kapaklarının kaplanmasında yıllardır büyük bir başarıyla uygulanıyor:

  • Plazma enerjisi güvenilir bir şekilde süper hassas temizleme ile tüm parçacıkları giderir. Plastik gövde üzerindeki yüzey geriliminin daha yüksek olması, yüzey ıslahının dağılımını ve adhezyonu daha iyi bir hale getirerek su bazlı yüzey ıslahlarının kullanılmasına olanak sağlar. Üretimin yüzey ıslahı aşamasındaki fire oranı önemli ölçüde azalır. Plazma teknolojisi, mevcut yüzey ıslahı hatlarının içine entegre edilebilir. Daha yüksek üretim hızları, dikkate değer maliyet tasarrufu anlamına gelir.

Apolar malzeme üzerinde bile güçlü adhezyon Silikon tuş pedlerinde potansiyelsiz ön işlem

Tuş pedleri her bilgisayar, mobil telefon ve uzaktan kumanda tuşları için vazgeçilmez elemanlar olup silikon ve iletken lastik gibi ıslatılması zor malzemelerden oluşurlar. Üretim sırasında pedler üzerine iletken bir katman basılır, bunun sayesinde üzerindeki tuşa basıldığında devre kartıyla gerekli kontak sağlanır.

Openair-Plasma® aktivasyon, baskı süreci sırasında uygulanan kaplama için en iyi ön koşulları sağlar ve aynı zamanda yüzey enerjisinin daha yüksek olması malzemenin elektrik iletkenliğinin de önemli ölçüde artırılması anlamına gelir.

Cep Telefonu Ekranları için Yüksek Teknolojili Yapıştırma: Çözücü İçermeyen UV Yapıştırıcılar için En İyi Adhezyon Artırma

Mobil telefon üretiminde polikarbonat (PC) kapakların ve pleksiglas (PMMA) parçaların telefon kapakları içine yapıştırılmasında minimum yapıştırma yüzeyi bulunur. Bunlarda modern UV yapıştırıcılar kullanılır – bunlar saydam kapağın üzerinden uygulanan UV ışık altında saniyeler içinde sertleşen ve çok iyi elektriksel yalıtım sağlayan tek bileşenli reçinelerdir.

Daha fazla adhezyon elde etmek için bu küçük yüzeylerin son derece iyi bir şekilde hazırlanması gerekir. Openair-Plasma® aktivasyon sonucunda gelişmiş malzemeler ve çeşitli plastiklerle yapılan kombinasyonlar olağanüstü etkili bir şekilde birleştirilir.

Bir sonraki PlasmaTalks Web Seminerimiz ve Etkinlikler

Etkinlik yok.

Yaklaşan Fuarlar ve Etkinlikler

Fuarlarımızda ve etkinliklerimizde plazmayı yakından tanıyın!

Etkinlik yok.