Openair-Plasma® Nozülleri – farklı gereksinimler için özel sistemler

Malzemeye yönlendirilen plazma nozülleri, plazmayı oluşturmak ve yaymak için kullanılır (soğuk plazma oluşturulur). Plazma, bir stator ve bir rotor arasındaki yüksek voltajla içeride oluşturulur ve çalışma gazı kullanılarak nozül başlığından dışarı püskürtülür. Plasmatreat, patentli nozül sistemleriyle endüstriyel yüzey işlemi için son derece sağlam, yüksek derecede verimli araçlar geliştirmiştir. Plazma kaynağı olarak hem tekli nozüller hem de döner plazma sistemleri temin edilebilir. 

Tekli nozüller nispeten küçük bir çıkış açısına sahiptir ve bu nedenle dar profillerin işlenmesi için daha uygundur. Dönme ilkesinin sonucunda ön işlem etkisini daha büyük olan çalışma genişliğine homojen bir şekilde yayan döner plazma sistemleri, geniş işleme yüzeyleri için daha uygundur.

PFW10 ve PFW20 Sabit Nozüller

Openair-Plasma® PFW10 veya PFW20 nozülüyle ön işlem, çok yüksek bir kontur doğruluğuyla ve potansiyelsiz bir şekilde (malzemeye gerilim iletilmez) gerçekleştirilir.

RD1004 Döner Nozül

RD1004 Döner Nozül: soğuk plazma – Düşük ısı girişiyle hassas temizleme ve plazma aktivasyon

RD2004 Döner Nozül

RD2004 plazma nozülü, Openair-Plasma® teknolojisinin çeşitli uygulamalarına uygun kompakt tasarımıyla öne çıkar.

RD2005 Döner Nozül

RD2005 plazma nozülü, çok yoğun ve homojen bir işlem sağlamak için dönme ekseni etrafında birlikte dönen iki ayrı plazma nozülünden meydana gelen bir çift nozül sistemidir.

RD1010 Döner Nozül

RD1010 plazma sistemi öncelikle hassas ve geometrisi düz yüzeyler için uygundur.

PFW70 ve PFW 100 Sabit Plazma Nozülleri

Sabit PFW70 ve PFW100 plazma nozülleri, yoğun ve homojen işlem gerektiren, büyük yüzey alanına sahip bileşenler için çok uygundur.

ÖZELLİKLERİ VE
AVANTAJLARI

Endüstriyel süreçlerde Openair-Plasma® :

  • Kalite: Bu yöntem, malzeme yapısının tamamında %100 temizleme veya aktivasyon elde eder.
  • Verimlilik: Bileşenler seçici bir şekilde işlenebilir ve doğrudan işlem görebilir.
  • Bu bağlamda plazma ön işlem, sonraki işlemler sırasında büyük bir süreç aralığı açar.
  • Otomasyon: Yüksek kaliteli sonuçlar veren tam otomatik hat içi sistemler, kolaylıkla mevcut üretim hatlarına entegre edilebilir.
  • Bu da üretim süreçlerini pürüzsüz hale getirerek maliyetin düşmesini sağlar. Çevre dostu: Openair-Plasma® üretimi daha ekolojik hale getirir, çünkü yapıştırma gibi süreçlerde çevreye zararlı kimyasal maddelerin (astarlar) kullanımından tamamen vaz geçilebilir.
  • Yenilenebilir enerji kaynakları kullanıldığında sürecin tamamı sıfır CO2 emisyonuyla gerçekleşir. Tekrarlanabilirlik: Çağdaş üretim izleme araçları, en verimli çevrim hızlarını sağlayan önlemler de dahil olmak üzere modüllerin ve bileşenlerin hassas bir şekilde taşınmasıyla iyi koordine edilmiş ve çok hassas bir yüzey işlemi sağlar.
Company News
01/12/2023

Plasmatreat is launching no less than three new plasma nozzles that expand its large product portfolio to include these special applications.

Daha bilgi