Konu: Filtre üretiminde atmosferik plazma. Filtre yalıtımı. Çevre dostu yalıtıcı maddeler. Plazma hazırlığı sayesinde polimer filtre dokularının iyileşen yapışma özelikleri.

Teknik polimer filtreler: Diyaframlar ve filtre kenar plakaları arasında kaçaksız, güvenli tutunma.

Teknik filtrelerde neredeyse %100 oranında nonwoven monofil/multifil filtre dokuları kullanılmaktadır. Bu dokular polipropilen, polyamid veya polyester gibi plastiklerden ya da polimer emprenye edilmiş kağıttan oluşur. Bu materyaller filtre membranı olarak işlenir ve daha sonra filtre plakalarıyla yalıtkan şekilde birleştirilir. Plastiklerin hidrofobik özelliklerinden dolayı kaçaksız, güvenli yapışma zordur. Kaçaklar filtreyi geçirgen yaparlar ve onu kullanılamaz hale getirirler.

 Teknik polimer filtreler
 Polimer filtre plakalarının güvenli yalıtımı

Openair® plazma bu alanda son derece etkili bir çözüm sunuyor. Hem membranlar hem de polimer filtre plakaları, filtre yalıtım malzemesiyle birbirine yapıştırılmadan önce hat içine entegre plazma yöntemiyle hazırlanırlar. Polimer filtre dokusunun yapışma kabiliyeti plazma hazırlığı sayesinde etkili şekilde artırılır, yalıtım içindeki yapışma güvenli ve kusursuz gerçekleşir. Sonuç olarak yüksek kalitede filtreler elde edilir.

Ortaklar ve Referanslar

WEVO-CHEMIE

Filtre alanında güvenilir yapıştırmalar

Filtre endüstrisinde dikkat çeken bir zorluk, başkalarının yanı sıra filtre ucu kapaklarının yapıştırılmasıdır. Burada örneğin 150°C'de sıcaklıklarla yağ ile sürekli temas gibi aşırı işletim koşullarında da iyi bir yapışma özelliği gereklidir.

Referans Hikayeleri Okuyun

ana konuya geri dön Dokuma ve teknik tülbent

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

productronica India
innovation all along the line

14. – 16. Eylül 2017
Pragati Maidan
New Delhi, India

Osaka Material World 2017
World's Leading Advanced Materials Show

20. – 22. Eylül 2017
Hall6, VenueA 33-40
INTEX Osaka
Osaka, Japan

Language