Konu: GlowPlasma. Geniş dokumalarda plazma işleme. Geniş tekstil şeritlerde plazma modifikasyonu. Tekstil dokumaların hidrofilleştirilmesi.

Derinlemesine etkili büyük işleme genişlikleri – Boyamadan önce dokuma ve nonwoven için GlowPlasma hazırlığı

Tekstil dokular üzerinde atmosferik plazma işlemi yapıldığında dokunun tüm yüzeyinin homojen olarak ve bütün yapısıyla aktive edilmesi önemlidir.

Plasmatreat, tek yönlü etki eden nozül teknolojisi yerine GlowPlasma ile plazma enerjisini doğrusal deşarj istasyonunun özel elektriksel yapısıyla birleştiren bir yöntem geliştirdi. GlowPlasma işlenecek genişliği büyük olan malzemeler için tasarlanmıştır, işlenecek dokumanın gözeneklerine derinlemesine nüfuz eder ve mikro düzeyde deşarjlar başlatır. Bu özel plazma işlemi dokumayı hidrofilleştirir ve boyama, baskı veya tekstil ıslahı gibi takip eden proses aşamalarında sulu işlem maddeleriyle ıslanabilirliğini sağlar.

Plasmatreat pilot atölyesinde entegre GlowPlasma donanımlı olan ve 300 mm’ye kadar işleme genişliklerini 400m/dak. hıza kadar işleyebilen bir aktarma sistemi bulunmaktadır.

Ortaklar ve Referanslar

Freudenberg Forschungsdienste KG

Plazma yüzeylerle çevre dostu özel çözümler

Freudenberg Forschungsdienste KG, çevre dostu ve kaynakları koruyan bir yöntem olduğundan plazma teknolojisi yüzeylerin modifikasyonu için geleceğin teknolojisi olarak görmektedir.

Referans Hikayeleri Okuyun

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

SPE TPO Automotive Engineerd Polyoefins Conference
The World's Leading Automotive Engineered Polyolefins Forum

1. – 4. Ekim 2017
Troy, United States

EQUIPLAST
The International Plastics and Rubber Event

2. – 6. Ekim 2017
Hall 3 Booth, Nr. C-308
Barcelona, Spain

Language